w ,

Nokia Ion Mini – nigdy niewydany prototyp

Od początku swojego istnienia przed Nokią stawiano wiele wyzwań. Przez długi okres czasu firmę uznawano za jedną z najbardziej innowacyjnych, jednak po przejęciu jej przez Microsoft akcje marki spadły. Stało się tak głównie przez zawodność mobilnego systemu Windows (więcej o Nokii pisaliśmy już w innym artykule). Jak się okazuje fińska firma postanowiła stworzyć komórkę z innym systemem. Dawno temu powstał model telefonu z Androidem, czyli Nokia Ion Mini – nigdy nie wydany prototyp, którego dopiero wczoraj wystawiono na aukcję na eBay’u.

Patrząc na zdjęcie można stwierdzić, że telefon z łatwością zmieści się w dłoni. Sprzedawca nie wspomina o dokładnym rozmiarze ekranu jednak można przypuścić, że szerokość wyświetlacza Nokia Ion Mini wynosi około 3 cali.

Rozdzielczość ekranu to 480 x 800, a sam telefon według sprzedającego stworzono w latach 2013 – 2014. Działa na Androidzie 4.3 oraz uruchamia Z Launcher od Nokii. Na pokładzie znajduje się również kilka aplikacji od Google, jednak nigdzie nie widać Sklepu Play, ponieważ nigdy nie przeszedł procesu certyfikacji.

Komórka, skierowana była do użytkowników o minimalnych potrzebach. Urządzenie posiada Snapdragona 400 o taktowaniu 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Miejsca na dane nie jest zbyt wiele bo tylko 8 GB, jednak w 2013 roku była to standardowa konfiguracja.

Nokia Ion Mini

Sprzedawca wspomina, że urządzenie jest odblokowane więc można go bez problemu połączyć z każdą siecią i normalnie użytkować. Z aukcji wiadomo, że takie funkcje jak WiFi, 3G czy nawet możliwość wykonywania połączeń w pełni działają. Kamera również, jest w stanie idealnym.

Prototyp wyceniono na 1,999 USD na serwisie aukcyjnym eBay. Po cenie jedynym słusznym stwierdzeniem jest to, że urządzenie kupi jedynie kolekcjoner, który nie żałuje sobie pieniędzy na takie rarytasy.

Napisane przez Kuba Szczykutowicz

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nowy telefon Vivo! Godny rywal wśród średniaków?

Galaxy Fold – co dalej z pierwszym składanym smartfonem?