w ,

Nokia 7.1 z ekranem HDR w przystępnej cenie.

Nokia w 2018

HMD global to obecni właściciele marki telefonów z logiem Nokia. Powszechnie uważa się, że telefony te są chińczykami ze względu na lokalizację produkcji wykonywaną głownie przez Foxconn, to zarząd ma siedzibę w Finlandii. Obecnym prezesem jest nawet osoba, która te stanowisko zajmowała w Nokii. Oczywiście obecnie Nokia jako firma została wykupiona przez Microsoft i tam kończy swój żywot.

HMD przywróciło jednak markę do życia wydając smartfony z Androidem w całkiem przystępnych cenach. Wielu do nowych Nokii przyciąga przede wszystkim czyste oprogramowanie, wolne od nakładek producenckich, z szybkimi aktualizacjami. To musi cieszyć.

Nokia 7.1

Obecnie zapowiedziano kolejny model –  Nokia 7.1 nie jest to flagowiec, nie aspiruje do bycia nim, ale jak pokazuje sukces choćby Xiaomi potencjał leży również w niższych półkach cenowych. Zgodnie z zapowiedziami i udostępnionymi cenami HMD celuje w półkę do 1500 zł, w której możemy już znaleźć topowe podzespoły.

Nokia 7.1 specyfikacja

W Nokii 7.1 znajdziemy Snapdragona 636 co gwarantuje przyzwoitą wydajność w codziennym zastosowaniu. Zależnie od wersji smartfona do dyspozycji będzie 3GB lub 4 GB pamięci RAM. Najtańszy model zostanie wyposażony w 32 GB pamięci wbudowanej. Z kolei  wariant z 4GB pamięci RAM będzie posiadał 64 GB na dane.. Jeżeli komukolwiek zabraknie przestrzeni na muzykę, zdjęcia to zawsze może dołożyć kartę SD.

Jednym z ważniejszych elementów specyfikacji w smartfonach staje się aparat. W Nokii 7.1 z tyłu znajdziemy dwa obiektywy 12 Mpx f/1.8 oraz 5 Mpx monochromatyczny co pozwoli za lepszy efekt Bokeh. Za optykę odpowiada ZEISS. Do sefie będzie służyć 8 Mpx aparat.

Tym razem HMD Global stawia na matrycę 5.8 IPS LCD z wcięciem zwanym notch. Przód urządzenia będzie chroniony Gorila Glass 3. Jedna z głównych funkcji nowej Nokii ma być konwersja obrazu SDR do HDR w czasie rzeczywistym. Może to poprawić jakość wyświetlanego obrazu.

Zastosowana bateria posiada jedynie 3060mAh co oznacza, że nie będzie to raczej najbardziej żywotne urządzenie na rynku. Nie zabrakło USB-C, co obecnie jest standardem, oraz szybkiego ładowania, które pozwoli naładować urządzenie do 50% w zaledwie 30 min.

Urządzenie bedzie działać pod kontrolą androida 8.1 Oreo, lecz można spodziewać się wkrótce aktualizacji do 9.1. Nokia 7.1 podobnie jak pozostałe urządzenia HMD Global jest częścią programu Android One. Oznacza to brak lub minimalną nakładkę producenta ( jak w Oneplus) oraz regularne aktualizacje systemowe, oraz pewność otrzymywania nowych wersji Androida praktycznie na równi z jego premierą.

Ceny Nokii 7.1

Urządzenie choć miało swoją światową premierę, to w Polsce będzie dostępny od 15 października w dwóch wariantach kolorystycznych – granatowym oraz srebrnym. Niestety cena może budzić wątpliwości. U nas Nokia 7.1 ma kosztować 1500 zł, Drogo patrząc, że w tej cenie można mieć nieco lepsze urządzenia czy to pod względem aparatu czy wydajności. Mimo niespecjalnej konfiguracji to warte uwagi urządzenie właśnie dzięki czystej nakładce. Telefon można nabyć w ofercie X-KOM tutaj i tutaj.

Napisane przez Mateusz Szałkowski

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

AMD RADEON

Następcą AMD Radeon Navi będzie Arcturus?

Nadchodzi vivo z3