Nintendo Switch Lite
w ,

Nintendo Switch Lite oficjalnie zapowiedziane!

Ostatnie plotki i przypuszczenia potwierdziły się, Nintendo zaprezentowało swoją nową przenośną konsolę. Nintendo Switch Lite to szczuplejsza wersja istniejącego już długo na rynku Switcha, która poświęca niektóre funkcje, rekompensując to niższą ceną.

Nintendo Switch Lite już 20 września 2019 roku za 199 dolarów

Nowa konsola posiada 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli. Jest mniejszy od poprzednika o 0,7 cala. Warto również zauważyć, że nowego Switcha Lite nie można podłączyć do telewizora i pomimo nazwy Switch, konsola nie jest już hybrydą. Nowy produkt Nintendo zostanie zaprezentowany w trzech kolorach: żółtym, szarym oraz turkusowym, a już 15 listopada będzie dostępna edycja specjalna nawiązująca do Pokemon „Zacian and Zamazenta Edition”.

Nintendo Switch Lite

Pomimo niższej ceny sercem platformy jest SoC NVIDIA Tegra X1, której towarzyszy 4 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB (około 6.2 GB zajętej przez system Switcha) miejsca na dane. Oczywiście do dyspozycji użytkownicy otrzymają również łączność bezprzewodową WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 oraz NFC. Niestety nadal nie będzie możliwości podłączenia bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Bluetooth. W środku znajduje się podobnie jak w poprzedniku żyroskop, akcelerometr oraz głośniki stereo wraz z gniazdem słuchawkowym. Niestety, w konsoli zabrakło kamery ruchu IR dostępnej w Joy-Conach. Bateria ma wytrzymywać do pół godziny dłużej.

Układ przycisków jest bardzo zbliżony do pierwotnego Switcha. Cztery małe przyciski kierunkowe zostały zamienione na tradycyjnego D-Pada. Warto zauważyć, że Nintendo Switch Lite to konstrukcja jednoczęściowa, a kontrolerów Joy-Con nie możemy już odczepiać.

Konsola obsłuży wszystkie gry z pierwotnej wersji, które operują trybem Handled. Będzie również możliwość zagrania w trybie multiplayer z graczami, którzy korzystają z droższego Switcha.

Czy Nintendo Switch Lite będzie hitem?

Nowa przenośna konsola od Nintendo nadal oferuje podstawową funkcjonalność swojej pierwotnej wersji za niższą cenę. W końcu na nowej platformie nadal będzie możliwość skorzystania z większości gier znanych z większego Switcha, które obsługują tryp Handled. Konsola jest już dostępna do zamówienia w przedsprzedaży za cenę 999 zł, jednak najprawdopodobniej ulegnie jeszcze zmianie.

Źródło: Nintendo.com

Napisane przez Wojciech Chybciński

Głównie interesuję się informatyką. Uwielbiam budować i modernizować komputery. Lubię też gadżety, szczególnie te użyteczne. Śledzę wszystkie nowości ze świata IT.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nowy procesor Snapdragon 215 – Qualcomm zaskakuje

Samsung Galaxy A50s zbliża się wielkimi krokami