w ,

Nintendo Switch kandydatem do sprzętowej wtopy roku?

Kolejna ważna premiera sprzętowa 2017 już za nami. Jest duża szansa, na to by Nintendo Switch okazał się największą premierą tego roku. Okazuje się, że w pierwszym tygodniu konsola mogła przekroczyć 2 miliony sprzedanych kopii na całym świecie.

W sieci można znaleźć filmik, który dość ostro punktuje wszystkie defekty nowej konsoli Big N. Nie są to wcale drobne rzeczy.  Sprawę otwiera sama stacja dokująca, która w żaden sposób nie zabezpiecza wkładania do niej konsoli. Wiele osób skarży się na zarysowania wyświetlacza o ścianę stacji dokującej i to po kilku godzinach używania. Z samym ekranem jest ciekawa sprawa, niektórzy otrzymali swoje nowe sprzęty z martwymi pixelami.

Nintendo na swojej stronie wyjaśnia, ze to normalne przy LCD i wszystko działa jak powinno. Innymi słowy nie ma co liczyć na wymiany, naprawy uszkodzonych pixeli. Tak mamy 2017, większość producentów udziela przynajmniej 30 dni gwarancji, na produkty posiadające wyświetlacz, przed wadami fabrycznymi ekranów, ale Nintendo wie lepiej. Same kontrolery choć są ciekawie zaprojektowane, okazują się wadliwe na wielu płaszczyznach – problemy z zasięgiem, wykrywaniem JoyCon przez konsole, problemy z bateriami, ładowaniem.

Niektóre modele tej przenośno – domowej konsoli są źle wykonane, przez co przy zamontowaniu kontrolerów w konsoli widać złe spasowanie, luzy, wyginanie pod naciskiem.  Usterek jest cała masa, i nie są to jednorazowe przypadki.  Lineup gier nie zachwyca: dwa zestawy gier ruchowych wyglądają tak, ze powinny być w zestawie z konsolą, a jedynym dużym tytułem dostępnym obecnie jest The Legend of Zelda: Breath of the Wild, który można również nabyć na WiiU.

Wisienką na torcie w całej sprawie jest jednak awaryjność sprzętu. Przypominam Switch jest na rynku kilka tygodni, a użytkownicy już skarżą się na przycięcia, zawieszenie się „handhandla”, niewyjaśnione piski wydobywające się z wnętrza urządzenia. Najbardziej szokujące jest to, że konsola tak dużego gracza na rynku po kilku dniach pokazuje efekty graficzne wskazujące na uszkodzenia grafiki. Przypuszcza się, ze procesory w Switchu czyli Nvidia Tegra są niewłaściwie chłodzone, oraz pasta miedzy radiatorem a rdzeniem nie jest najlepszej jakości.

Błędy software da się naprawić, gier będzie przybywać, ale problemy sprzętowe pozostaną, część z nich podlega gwarancji, ale co z resztą niedoróbek? Nie jest jasne dlaczego Nintendo wydało sprzęt w takim stanie. Po słabej sprzedaży WiiU big N może mieć poważne problemy, na razie świętuje sukces.

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

windows vista

Hasta la Vista, Windows Vista

Nowe informacje o Ryzen 5