w ,

Niereferenty GTX 1660 Super i RTX Super

W ostatnim czasie do sieci trafiły całkiem szczegółowe informacje na temat specyfikacji GTX 1660 Super. W tym przypadku przychodzą do nas niereferenty nowego GPU, a co za tym idzie ich wygląd.

Krótko o GTX 1660 Super…

Układ ten zostanie wyposażony w rdzeń TU116-300 o taktowaniu bazowym 1530 MHz i boost 1785 MHz. Karta będzie posiadała 1408 rdzeni CUDA, 48 jednostek renderujących i 80 teksturujących. Najnowszy produkt od Nvidii ma mieć 6GB pamięci VRAM GDDR6 o maksymalnej przepustowości 14 Gbps (Giga-bit per second).

Niereferenty GTX 1660 Super

MSI Gaming X

Tajwańska firma nie miała tak naprawdę co zmieniać w układzie chłodzenia. W związku z tym przenieśli to z GTX 1660 na nadchodzącego debiutanta z dopiskiem „Super”. Seria Gaming charakteryzuje się bardzo dobrą kulturą pracy i niskimi temperaturami rdzenia, nie grzesząc przy tym wyglądem.

Na zdjęciu poniżej zauważyć można PCB MSI GTX 1660 Super Gaming X.

MSI Ventus XS OC

Niereferenty GTX 1660 Super nie mogły obejść się bez tej karty. Chłodzenie takie same, jak w GTX 1660 Ventus XS zostanie także zastosowane w modelu „Super”. Najprawdopodobniej Ventus nas nie zawiedzie. Jest trochę mniejsza od wyżej wymienionego „Gaming X” i zajmuje również 2 sloty w obudowie.

EVGA SC Ultra (Black)

EVGA wyda karty o całkiem stonowanej stylistyce, które będą wyposażone w dwa wentylatory o sporej wielkości. Niestety ciężko cokolwiek o nich powiedzieć. Układ chłodzący nie zajmie wiele miejsca w obudowie, a sam nie wystaje poza obrys płytki drukowanej.

Zotac Gaming (AMP)

GTX 1660 Super od Zotac’a nie różni się praktycznie niczym pod względem zewnętrznej budowy, jak GTX 1660 Ti. Obydwa modele posiadają radiatory o podobnej wielkości, lecz o innej budowie.

Wersja AMP natomiast ma inaczej rozmieszczone ciepłowody, a także posiada dwa wentylatory 90mm, zamiast jednej 80mm i 100mm. Dodatkowym aspektem jest podwyższony zegar boost, który może osiągać wyższe wartości.

Galax i nowe karty Turing

RTX 2080 Super i RTX 2070 Super

Nowość od Galaxa na pewno będzie należeć do produktów nietypowych, patrząc ze szczególnością na podświetlany backplate. Nie da się ukryć, że karta wygląda imponująco pod względem samego układu chłodzenia. Grafika zajmie dobre 2,5 slota w obudowie komputera. Radiator jest sporej wielkości oraz wystaje poza obrys samego laminatu. Odprowadzaniem ciepła z rdzenia zajmie się 6 dużych heat-pipe’ów.

Zastosowano 3 pół-pasywne wentylatory RGB o średnicy 90 milimetrów wraz z iluminacją na obwodzie środkowego wiatraka. Co do szczegółowych różnic między tymi produktami to inna sekcja zasilania, gdzie RTX 2080 Super jest w konfiguracji 8+2 fazy, a RTX 2070 Super 7+2.

Niereferenty GTX 1660 Super – premiera

Karty mają zadebiutować już 29 października, czyli w najbliższy wtorek. Cena na rynek amerykański ma oscylować na poziomie 229 dolarów (model referencyjny). Jest to niewiele drożej od starszego GTX 1660. Niektóre modele niereferencyjne powinny pojawić się wraz z premierą nowego „Turinga”.

Źródło: Videocardz.com

Firefox pomaga lepiej kontrolować swoją prywatność

Twitch Beta – opinia po 5 dniach korzystania