w ,

Najpierw Oppo, a teraz Xiaomi z aparatem pod ekranem!

Na swoim Twitterze Oppo a kilka godzin później Xiaomi dodało krótkie filmy prezentujące działanie nowych przednich aparatów schowanych pod ekranem i niewidocznych podczas użytkowania. Jak to wygląda w praktyce?

Oppo i jego aparat pod wyświetlaczem!

Na filmiku prezentowanym przez Oppo można zobaczyć smartfon z włączonym wyświetlaczem i rzeczywiście niezauważalnym aparatem. Zostało wykonanych także parę zdjęć.

Autor nagrania – Brian Shen, czyli wiceprezes firmy – wykonał kilka próbnych zdjęć, które mają udowodnić zamysł nowej technologii. Warto również zauważyć, że przy zmianie kamerki, na miejscu przedniego aparatu na krótką chwilę pojawia się tzw. „loading”. Po przeskoczeniu na przód górna część ekranu zostaje przyciemniona.
Na ten moment sam Brian stwierdza, że jakość zdjęć z owego aparatu jest wyraźnie gorsza od tych pochodzących ze standardowych kamer.

Odpowiedź ze strony Xiaomi!

Parę godzin po Oppo, Xiaomi zaprezentowało swoją wersję aparatu ukrytego pod ekranem. Na filmiku dodanym przez Lin Bina, czyli prezesa firmy, można zobaczyć porównanie do zwykłego smartfona „z łezką”.

I w tym przypadku po zmianie na frontowy aparat, ekran ulega przyciemnieniu. Jak podaje GSMArena, chińska marka opracowała patent na w pełni odbijający światło wyświetlacz, oczywiście chodzi o sytuację, kiedy jest on wyłączony, tak samo jak i diody. Ma to maksymalnie zniwelować widoczność kamerki.

Spostrzeżenia i wnioski

Według mnie, aparat scalony z wyświetlaczem to idealne rozwiązanie. Oczywiście tylko wtedy gdy zrobione przez niego zdjęcia dorównają jakością kamerom standardowym. Jest to przynajmniej, moim zdaniem, lepsze rozwiązanie niż technologia wysuwanych „selfiaczy” i innych tego typu mechanizmów. Wizualnie wygląda to świetnie, jednak należy pamiętać, że są to jedynie filmiki prezentacyjne, należy czekać na premiery smartfonów uzbrojonych w nowy patent. Telefonów z takimi aparatami można spodziewać się już w tym roku.

Napisane przez Kuba Szczykutowicz

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Huawei Maimang 8 oficjalnie zaprezentowany

AMD Radeon RX 5000-zapowiedź nowych GPU