w ,

Nadchodzi GTX 1070Ti?

Niedawna premiera AMD Vega okazała się dla wszystkich wielkim rozczarowaniem. Po szumnych zapowiedziach „poor volta” topowe karty AMD okazały się prezentować poziom niższy niż GTX 1080. Dodatkowo nowe produkty czerwonych okazały się pobierać dużą ilość watów. Jednak w całym negatywnym odbiorze nie zauważono, że słabsza z kart Vega – FP 56 okazuje się być wydajniejsza od GTX 1070. Dzięki dość specyficznemu OC opierającym się na obniżaniu napięć i głębokich modyfikacjach w biosie karty można było albo zwiększyć wydajność, albo znacząco ograniczyć pobór mocy nie tracąc nic z FPS. Wiele osób decyduje się na nowe produkty AMD również z kwestii ekonomicznych. Dobre monitory z Freesync kosztują zdecydowanie mniej, od rozwiązania Nvidii,  Do tej pory konsumenci nie mieli żadnej karty pozwalającej na granie na bardzo wysokich detalach przy rozdzielczościach wyższych niż FHD, teraz sporo osób jest gotowa przymknąć oko na niedoskonałości nowych GPU ciesząc się wyższą płynnością w grach.

Nvidia jednak nie chcę zostawić pola, w którym mogłaby przegrać, szczególnie że GTX 1070 jest najlepiej sprzedającą sie kartą z rodziny Pascal, dlatego w ostatnim czasie pojawiły się plotki o nowej karcie 1070 Ti. Różnica cenowa między GTX 1070 i 1080 nie jest duża, zapewne 1070 Ti zastąpiłaby cenowo obecną „dziesięćsiedemdziesiątkę”, która spadłaby do poziomu ok 1600-1700 zł, mogłoby to wpłynąć również na nieznaczne obniżenie cen GTX 1060 6 i 3 GB.
Pomysł na taką konkurencję elektryzuje, Osobiście uważam, że ta „nowa” karta zielonych podzieli los GTX 960 Ti. Choć wtedy przecieki wydawały się bardziej pewne, karta nigdy się nie pojawiła. W dzisiejszym przypadku mówimy o źródle naprawdę niskiej jakości. Poniższe zdjęcie przedstawia raczej tabliczkę ze specyfikacją komputera, można sądzić, że pochodzi z jakiegoś sklepu lub z przygotowań do branżowej imprezy. Oczywiście, to pachnie fałszywą sensacją na kilometr. Jeżeli jednak będzie to prawda, na pewno poinformujemy o tym.

źródło: videocardz.com

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

doge-mining

Gdzie kupic RX 570, RX 480, GTX 1060 i 1070?

AMD RYZEN

Nowe procesory AMD