w ,

Na RTX 2060 jeszcze poczekamy – nadchodzi GTX 1060 6GB z pamięciami GDDR5X

Wylew Pascali

Nvidia dość mocno przeliczyła się w produkcji Pascali, spodziewając się dużej popularności wśród kopaczy. Niestety od kilku miesięcy kryptowaluty stały się względnie opłacalne w „produkcji”, co przełożyło się na spadek popytu. Karty teraz zalegają zarówno u Nvidii, jak i partnerów.

Wersji GTX 1060 jest bez liku: premierowa, z 3GB VRAM(i przyciętym rdzeniem), z 5GB VRAM, z szybszymi pamięciami GDDR5. Do tej rodziny dołączy wkrótce wersja z pamięciami GDDR5X.

Zmiany w nowej wersji z pamięciami GDDR5X

Co zmienia się oprócz pamięci? Nic. Przepustowość czy prędkości będą wyższe, ale sam rdzeń pozostaje bez zmian. Zgodnie z tym, jak działa GTX 1060 z szybszymi pamięciami GDDR5 (9Gbps) nie należy spodziewać się wyższej wydajności.

Jaki jest cel takich zabiegów? Cokolwiek nie zostanie napisane, będzie wyssane z palca. Osobiście stawiam na nadwyżki pamięci GDDR5X. Dzięki zastosowaniu ich w GTX 1060 można liczyć na większą sprzedaż samej karty czy redukcji nadwyżek GDDR5X.

W wersjach referencyjnych powinny być dostępne już wkrótce. Otwartym pytaniem pozostaje, czy partnerzy Nvidii zdecydują się na przygotowanie wersji z szybszymi pamięciami.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

intellogo

Recenzje i9 9900K, i7 9700K i analiza

Radeon RX 580 w mniej wydajnej wersji