w

MSI wprowadza na rynek nowe karty RX MECH 2

Nowa karta na rynku

MSI wprowadza nową serie kart graficzncyh opartych o architekturę AMD Polaris, pod nazwą RX MECH 2. Oczywise wydają się motywy  – w związku z Geforce Partner Program o którym pisaliśmy tutaj, MSI zdecydowała się zmienić band dla produktów AMD. Choć samo GPP zostało anulowane, produkty były już gotowe, więc ciężko było pozostawić je schowane w magazynach, skoro wystarczy je wydać jako nową serie.

Techniczne i wizualne nowinki
MSI RX580 MECH2
MSI RX580 MECH2

Z samego wyglądu przypominają serię MSI ARMOR, z tą różnicą, że zamiast białych wstawek są czerwone. Z ważnych rzeczy – są LEDy. Zgodnie z informacjami prasowymi, karta nie bazuje na referencyjnym układzie, z wysokiej jakosci komponentami. Rdzeń karty ma mieć zdecydowanie wyższe niż bazowe zegary, choc brak konkretnych informacji.

 

Jako wentylatory zastosowano autorskie TORX 2.0, oraz radiator z ciepłowodami (heatpipe), to właśnie ich zwiększona ilosć sugeruje, że MECH2 jedynie na pierwszy rzut oka przypomina klasyczny wygląd MSI ARMOR. Na tym różnice się nie kończą, przyglądając sie uważniej karcie można dostrzeć, że jest to konstrukcja przynajmniej 2.5 slotowa. W efekcie można mieć nadzieję na całkiem sensowne chłodzenie. Choć jest to moje przypuszczenie, MECH 2 technicznie bardziej przypomina karty z serii GAMING X od MSI, choc sama plastkiowa obudowa jest bardzo podobna do MSI ARMOR.

MSI RX580 ARMOR
MSI RX580 ARMOR

Podsumowując, wprowadzenie nowych RXów na rynek cieszy, bo brakuje produktów dobrze chłodzonych. Z drugiej strony wszystkie Radeony są nadal mało opłacalne i ciężko nawet przypuszczać kiedy sytuacja z cenami się zmieni.

Jakie jest twoje zdanie?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

OnePlus 6 oficjalnie zaprezentowany

intel nowe procesory

8 rdzeniowy procesor Intel Coffee Lake dostrzeżony w bazie SiSoft