w , ,

Microsoft Game Pass poszerza zakres usług.

Xbox Game Pass to usługa gwarantująca dostęp do biblioteki ponad 100 gier na konsole Xbox One oraz Xbox 360, jest to ciekawy sposób aby tanio móc ograć nieco starsze tytuły. Właśnie tutaj dochodzimy do największej wady tej usługi czyli dość długiego czasu jaki trzeba czekać by nowa produkcja w końcu trafiła do XGA, ale zgodnie z nowymi informacjami od teraz będzie inaczej.

Microsoft ogłosił,  że ​​wszystkie przyszłe ekskluzywne gry zostaną uruchomione na Game Pass tego samego dnia, w którym trafią do sprzedaży.  Jest to ważna wiadomość, nie tylko dla właścicieli Xbox One, ale również dla posiadaczy PC – gry wieloplatformowe dostępne za pośrednictwem usługi można od teraz odtwarzać subskrybent również na komputerze.Tak długo, jak jest się subskrybentem, każdy tytuł „Play Anywhere” dostępny w Game Pass będzie również dostępny do pobrania na Windows 10 w Sklepie Windows, dzięki czemu nie będzie trzeba kupować tej samej gry dwa razy.

Istnieje jednak klika zastrzeżeń. Gra musi być oznaczona jako produkcja Xbox Play Anywhere, co oznacza, że ​​będzie to wersja wyłącznie dla systemu Windows 10, którą można pobrać ze sklepu Microsoft. Duża liczba dostępnych obecnie gier Xbox Game Pass jest ekskluzywami na konsole, więc subskrypcja niekoniecznie opłaca się, jeśli nie grasz również na Xboksie. Wiadomo, że gry takie jak Sea of ​​Thieves, State of Decay 2 i Crackdown 3 będą częscią usługi w momencie premiery, miesięczna subskrypcja za 30 zł zaczyna mieć sens, nawet jako de facto opcja wypożyczenia. Zakładając, że Microsoft kontynuuje swoją obecną strategię międzyplatformową, przyszłe kontynuacje typu: Halo, Forza i Gears of War mogą być również dostępne graczom PC korzystających z subskrypcji.

Jest to zasadniczo subskrypcja  przewyższającą choćby EA Access, właściwie to bardziej przypomina Netflia. Płacąc stały abonament uzyskuje się dostęp do starszych i premierowych produkcji, które są dostępne na kilku urządzeniach. Wpasowuje się to w ogólną politykę Microsoftu, który stara się sprzedawać swoje produkty jako usługi z subskrypcją. W przypadku gier wydaj się być to interesujące podejście. Jeżeli rocznie kupujemy więcej niż 2 – 3 nowe produkcje i kilka starszych, to rocznie wydamy więcej niż 360 zł. Z czasem lista gier dla PC będzie zdecydowanie rosnąć i zależnie od popularności, może i inni zdecydują się na formę abonamentową.

źródło:kitguru.com

Sasmung-GDDR6

Produkcja pamięci GDDR6 wystartowała

Wafel z RAM

Czekasz na obniżki cen Kart Graficznych i pamięci RAM?