w ,

Meizu 16Xs oficjalnie

Dzieło przypadku?

Meizu przypadkowo uchyliło wczoraj rąbka tajemnicy zdradzając niektóre informacje na temat ich nowego smartfona. Dzisiaj jednak zapowiedziało go oficjalnie.

Najnowsze urządzenie od Chińczyków będzie wyświetlać obraz na 6.2 calowym ekranie o rozdzielczości 1080 x 2232px. Warto wspomnieć, że będzie on wykonany w technologii Super AMOLED znanej przede wszystkim z urządzeń Samsunga. Nie mogło oczywiście zabraknąć czytnika linii papilarnych. Meizu postawiło na Snapdragona 675, który ma dostarczyć odpowiednio dużo mocy, by dostarczyć użytkownikowi płynną pracę. 16Xs będzie dostępny z sześcioma gigabajtami RAMu i dwoma wariantami pamięci: 64 i 128 GB.

Aparat

Za zdjęcia będą odpowiedzialne aż trzy matryce: główna o rozdzielczości 48 Mpix i dwie, ośmio i pięcio megapikselowe, dodatkowe jednostki. Warto wspomnieć, że środkowe „oczko” jest szerokokątne. Czołowy sensor będzie miał przysłonę f1.7, a szeroki kąt – f2.2. Trzecia matryca ma służyć do wychwytywania głębi. Aparat do selfie ma mieć rozdzielczość 16 Mpix z jasnością f2.2.

Nowy smartfon od Meizu pojawi się z baterią o pojemności 4000 mAh, co jest dość dobrym wynikiem. Będziemy mogli ją szybko naładować, dzięki autorskiej technologii szybkiego ładowania mCharge. Nie należy zapominać o najnowszej wersji systemu Android oraz autorskiej nakładce FlymeOS 7.0. Niestety nie uświadczymy tutaj Jacka 3.5mm.

Cena

Dostępne będą cztery wersje kolorystyczne: Midnight Black, Atlantis Blue, Coral Orange i Silk White. Za najnowsze dziecko od Chińczyków w najsłabszym wariancie przyjdzie nam zapłacić 245 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 950 zł. Za wersję z większą ilością pamięci wbudowanej będziemy musieli wydać 289 dolarów, czyli ok. 1100 zł.

Napisane przez Mateusz Szałkowski

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nowe układy ARM do urządzeń mobilnych

Natura i technologia – EK Lignum, drewniane bloki LC