w ,

Lian Li wprowadza trend RGB na nowy poziom: LED RGB kable zasilające

RGB to wszystko

Moda na poprawę wyglądu PC w postaci świecących LEDów osąga powoli absurdalny poziom – praktycznie każdy podzespół może mrugać na kolorowo: chłodzenia, płyty głowne, obudowy, nawet zasilacze czy dyski SSD. Teraz do tej listy można dopisać kable od zasilacza.

Kable świecą

Jeden z większych producentów ekskluzywnych obudów w ostanim czasie stara się podbić mainstreamową część rynku oferując coraz tańsze obudowy o ciekawym wyglądzie i atrakcyjnej cenie. W trakcie targów Computex w Taipei firma zaprezentowała świecące na kolorowo kable od zasilacza. Na razie jedynie jedynie w wersji 24 pin, jednak zgodnie z zapowiedziami pojawią się 8 pinowe kable RGB.

Realnie nie jest to jednak świecący kabel. Zasada działania tego jest zupełnie inna. Do tradycyjnych przewodów z białymi oplotami przyczepione są przezroczyste światłowody, które należy podłączyć do płyty lub dołączonego kontrolera LED. Strimer RGB (bo tak nazywa się ten produkt) jest jedynie przedłużką łączącą okablowanie od zasilacza z płytą głowną, co jest całkowicie w porządku. W innym wypadku urządzenie byłoby dość drogie a niewiele płyt głównych posiada widoczny tylny panel obudowy.

Na ten moment cena nie jest znana, Lian Li zapewnia, że Strimer RGB powinien pojawić się w sprzedaży już w lipcu. Ciężko powiedzieć kiedy pojawi się w Polsce.

źródło: gamernexus

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

most

Jak zainstalować Google Camera HDR+ na każdym telefonie

Intel zapowiada 28 rdzeniowego potwora o zegarze 5GHz