w ,

Konferencja Nvidii, szybkie podsumowanie

Wczoraj o godzinie 18 odbyła się zapowiedziana konferencja Nviidii GTC Keynote 2018. Zgodnie z plotkami, to właśnie wtedy mieliśmy usłyszeć oficjalne zapowiedzi nadchodzących kart graficznych, w tym gamingowych. Każdy, kto czekał na oficjalne informacje dotyczące następców Nvidia Pascal, odszedł z kwitkiem.

Na konferencji Jensen Huang, CEO Nvidi,i głownie skupił się na produktach obliczeniowych. Nvidia DGX -2 czyli serwerowego potwora wyposażonego w 16 kart graficznych Nvidia Volta połączonych nie PCI-E a NVLINK2, który pozwala na, który jest zdecydowanie wydajniejszym rozwiązaniem. Drugą cechą NVLINK 2 jest łączenie pamięci karty, innymi słowy w DGX – 2 do użytku jest 512 GB pamięci HBM2 Nie wiadomo jakie dwa modele Xeon Platinium znajduje się wewnątrz, ale w uroczej skrzynce znajdzie sie 1.5TB RAM i 30TB NVME SSD.  jeżeli ktoś jest zainteresowany może nabyć za jedyne 399.000.00$

Zaprezentowano również nową kartę graficzną, czyli Nvidia Quadro GV100 czyli Volta do stacji roboczych, profesjonalistów. Pojedyncza karta posiada aż 32GB pamięci HBM2, i to za jedyne 9000 dolarów.

Na pocieszenie można powiedzieć, że w trakcie prezentacji sporo czasu poświęcono RTX Ray – Tracing, czyli technologii zapewniającej bardziej realistyczne oświetlenie w grach, niestety kosztem ogromnego obciążenia karty graficznej.

I to tyle w temacie konferencji Nvidii, spragnieni informacji o nowych kartach graficznych powinni uzbroić się w cierpliwość. Odradzam również poleganie na plotkach, w temacie nadchodzących kart nawet nie wiadomo jak będą się nazywać – plotki na ten temat wzajemnie sobie przeczą.

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

logo intel

Płyty z chipsetem Z370 bez wsparcia dla Intel Cannon Lake

Prezentacja kat graficznych ASRock Phantom Gaming