w ,

Kolejne problemy z dźwiękiem w aktualizacji Windows 10

Microsoft od jakiegoś czasu ma pecha co do kwestii audio. Nowy update znów powoduje problemy z dźwiękiem.

Wadliwa aktualizacja z 10 września

Mowa tutaj o aktualizacji zbiorczej KB4515384. Użytkownicy systemu skarżą się na różne defekty. Wiadomo, iż niektórym owa aktualizacja zresetowała wszystkie ustawienia audio. Inni stwierdzili, że doprowadziła ona do problemów z odtwarzaniem dźwięku podczas grania w gry. U niektórych natomiast spowodowała problemy związane z poziomem głośności.

Problemy

Problem z wykonaniem zrzutu ekranu

Po zrobieniu zrzutu ekranu wyświetlany on jest w nienaturalnym, pomarańczowym kolorze. Przyczyną komplikacji jest funkcja Eye Care w Lenovo Vantage.

Wyszukiwarka i Menu Start

Niestety występują także pewne niedogodności związane z wyszukiwarką systemową. Gdy wpiszemy dowolną frazę, nic się nie wyświetli. Prawdopodobnie powodem tego jest wyłączona opcja wyświetlania wyników z sieci.

Wiemy także o istnieniu problemów związanych z uruchomieniem Menu Start. Microsoft początkowo zaprzeczał o występowaniu jakichkolwiek defektów, ale teraz firma jednak jest świadoma, że błędy w najnowszej aktualizacji zbiorczej dla wersji May 2019 jednak istnieją.

Czy da się to naprawić?

W przypadku problemów z dźwiękiem użytkownicy sugerują, aby zmienić w ustawieniach audio na jakość 16-bitową (CD). U niektórych osób po tej operacji wszystko zaczęło działać prawidłowo. 

Inni użytkownicy muszą całkowicie odinstalować aktualizację KB4515384. Aby to zrobić, należy przejść na stronę „aktualizacja i zabezpieczenia w ustawieniach”, następnie wejść do „wyświetl historię aktualizacji”. Potem musimy wybrać odpowiednią ​​wersję (w naszym przypadku KB4515384) na stronie „odinstaluj aktualizacje”. W przypadku problemów z rzutem ekranu rozwiązanie pojawiło się na stronie pomocy technicznej firmy Lenovo.

Problemy

Plusy aktualizacji

Nowy update naprawił między innymi problem z nadmiernym wykorzystaniem procesora. Aktualizacja wnosi także poprawki zabezpieczeń dla naszego systemu.

Źródło: Tom’s Hardware

Napisane przez Michał Mazuś

Od dzieciństwa interesuję się informatyką. Uwielbiam składać i serwisować komputery. Lubię grać w Fifę i symulatory typu Euro Truck Simulator, Farming Simulator. Jestem zagorzałym fanem teleturnieju Milionerzy. W wolnym czasie gram w koszykówkę. Lubię oglądać mecze piłki nożnej.

Apple iPad

Wielka konferencja Apple zakończona! Cz. 2

ASRock X570 AQUA – wypasiona płyta pod nowe Ryzen’y