w ,

Iris Plus Graphics 940-nowe iGPU Intela

W bazie danych programu GFX Bench znaleziono ciekawe wyniki nieznanego dotąd układu Iris Plus Graphics 940. Po ich analizie widzimy, że nowy zintegrowany układ Intela radzi sobie znacznie lepiej niż jego poprzednicy. iGPU „niebieskich” ma znaleźć się w procesorach opartych na architekturze Sunny Cover.

Specyfikacja

Intel Iris Plus Graphics 940 wyposażono w  64 jednostki wykonawcze. Ich liczba w porwaniu do tej z poprzednich generacji zwiększyła się aż o 40. Przełożyło się to na moc obliczeniową wynoszącą 1 TFLOPS.

iGPU Intela otrzyma wsparcie dla technologii Adaptive Sync, HDR oraz obsługi wielu monitorów.

Jak wypada Iris Plus Graphics 940 na tle pozostałych iGPU?

Zintegrowany układ graficzny Intela został porównany do UHD Graphics 620, Radeona Vegi 10 oraz Radeona Vegi 11. Irish Plus Graphics 940 prezentuje średnio o 77% lepszą wydajność względem UHD Graphics 620. Możemy też zauważyć, że w niektórych testach wzrost wydajności przekracza 100%.

Jedyny spadek względem starszego układu występuje w Driver Overhead 2, czego winą nie jest wydajność, lecz pogarda dla sterowników Intela. W tym wypadku Irish Plus Graphics 940 odnotowuje o 33% gorszą wydajność niż UHD Graphics 620.

iGPU „niebieskich” w porównaniu do Radeona Vegi 10 w niektórych testach prezentuje o 40% lepszą wydajność, a w innych wygrywa tylko o kilka procent. Tego typu wahania są spowodowane jakością sterowników zarówno Intela, jak i AMD.

W przypadku Radeona Vegi 11 Irish Plus Graphics 940 ostatecznie wypada od 8 do 11 procent gorzej.

Podsumowanie

Testy Irisha Plus Graphics 940 wyglądają bardzo obiecująco. Skok wydajności względem swoich poprzedników jest na tyle duży, że iGPU Intela może konkurować z budżetowymi dedykowanymi kartami graficznymi Nvidi lub AMD. Uważam, że w przyszłości zastąpi on tego typu GPU.

Źródło: Wccftech

Napisane przez Natalia Jasińska

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

EA zwalnia 350 pracowników

Nvidia powiększa listę monitorów kompatybilnych z G-Sync