w

iOS 13, iPadOS oraz macOS Catalina już dostępne!

Na początku czerwca Apple zapowiedziało nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Trzy z nich – iOS, iPadOS oraz macOS, można już pobrać w ramach pierwszej publicznej bety. Stabilne wersje powinny pojawić się tej jesieni.

iOS 13

W nowym iOS z większych zmian dostępny jest tryb ciemny. Dodatkowo pojawiły się nowe naklejki oraz Memoji. Mamy też opcję przełączania sieci Wi-Fi lub urządzeń Bluetooth bez wchodzenia do ustawień. Do iPhonów zawita także funkcja w Androidzie znana od lat, mianowicie klawiatura typu Swipe.

iPadOS

iPadOS może być jedną z większych zmian w tabletach Apple jakiej kiedykolwiek doświadczyliśmy. Firma z Cupertino postanowiła utworzyć własny system dla urządzeń, które pracowały dotychczas na, umówmy się, dość okrojonym oprogramowaniu.

Jedną z ważniejszych zmian jest wprowadzenie funkcji Slide Over oraz Split View, czyli czegoś na kształt trybu podzielonego ekranu znanego z Androida. Przeprojektowano także układ ekranu początkowego. Osobiście najbardziej interesująca wydaje mi się funkcja Sidecar, która sprawi, że iPad stanie się jakby tabletem graficznym dla Macbooka.

MacOS Catalina

Poza wymienioną przeze mnie wcześniej funkcją Sidecar następca Mojave przyniesie niewielkie zmiany. Większość dotyczyć będzie iTunes. Jedną z ciekawszych wydaje się być wprowadzenie aplikacji z iPada do systemu macOS oraz usługa AppleTV.

Wszystkie bety można pobrać ze strony Apple. Pamiętajcie jednak, że są to wczesne wersje oprogramowania, które mogą zawierać różnorakie błędy i instalujecie je na własną odpowiedzialność. Radziłbym jednak wstrzymać się z wgrywaniem nowych systemów i poczekać na późniejsze wersje.

Źródło: GSMArena

Napisane przez Dominik Kugler

Pasjonat technologii mobilnych. Interesuje się także architekturą oraz sportami siłowymi, a w szczególności trójbojem siłowym. Od niedawna jest przy okazji młodym redaktorem w zalecane.pl

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

amdvsintel

Intel planuje obniżyć ceny procesorów 8 i 9 gen.

logo intel

Intel zlicytuje patenty na modemy do smartfonów