w ,

Intel zlicytuje patenty na modemy do smartfonów

W kwietniu Apple oświadczyło, że wycofa pozwy przeciwko Qualcommowi i zawrze nowe partnerstwo. Dodatkowo firmy zawrzą nowe partnerstwo, na mocy którego nowe iPhony będą posiadały moduły Qualcomma.

Dlaczego Intel się wycofuje?

Tego samego dnia Intel oświadczył, że wycofa się z rynku modemów do smartfonów. Nietrudno się zatem domyślić, że Apple miało być głównym odbiorcą chipów. Dzisiaj jednak gigant z Santa Clara idzie o krok dalej. Mianowicie postanowił zlicytować swoje około 8500 patentów.

Aukcja zostanie podzielona na dwie części. Jedna to portfolio komórkowe i na nią ma się składać mniej więcej 6000 patentów dot. standardów 3G, 4G i 5G. Dodatkowo jest około 1700 aktywów związanych z implementacją technologii bezprzewodowych.

Druga część, która zostanie zlicytowana to portfolio składające się z około 500 patentów mogących dotyczyć różnych gałęzi przemysłu elektronicznego.

Czy to koniec Intela na rynku sieci?

Mimo rozmiarów aukcji Intel nie zamierza pozbyć się aktyw dotyczących tworzenia sieci, szczególnie 5G. A zatem firma porzuci tylko rynek smartfonów, jednak na wciąż rozwijającym się rynku 5G pozostanie aktywna.

Podsumowanie

Jak wiadomo, Apple pracuje nad swoimi wersjami modemów do smartfonów, jednak jak na razie potrzebuje zewnętrznej firmy, która pozwoli im przetrwać na rynku 5G. Decyzja o zmianie dostawcy z Intela na Qualcomma wynikła najprawdopodobniej z tego, że ci pierwsi nie spełniali standardów giganta z Cupertino.

Źródło

Napisane przez Filip Bryłka

Technologią interesuję się od paru lat. Staram się jednak nie ograniczać do tylko jednej dziedziny. Dodatkowo bardzo lubię astronomię oraz astrofizykę. Spoglądanie się w gwiazdy bezpośrednio łączy się z moimi skłonnościami do filozofowania.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

iOS 13, iPadOS oraz macOS Catalina już dostępne!

Android Q na czternastu urządzeniach Huawei!