w ,

Intel planuje obniżyć ceny procesorów 8 i 9 gen.

Wiele wskazuje na to, że Intel planuje obniżyć ceny procesorów 8 i 9 generacji. Na taki ruch ze strony firmy z Santa Clara z pewnością ma wpływ premiera procesorów AMD Ryzen ZEN 2 debiutujących w najbliższym czasie na ryknu.

Intel

AMD Ryzen Zen 2 a ceny procesorów 8 i 9 generacji Intela

Jak wiadomo, nowe układy AMD zadebiutują 7 lipca tego roku. Architektura ZEN 2 zaoferuje procesory wykonane w 7 nm procesie litograficznym. Ma to oczywiście wpływ na niemały skok wydajności zaproponowany nam przez firmę AMD. 

Intel planuje obniżyć ceny procesorów 8 i 9 gen

Na naszej stronie mogliście już zresztą przeczytać o tym, jak radzi sobie procesor Ryzen 9 3950X w porównaniu do droższego CPU Intela w benchmarku Geekbench. Warto również wspomnieć o układach: Ryzen 7 3800X (rywal Core i7-9700k) oraz Ryzen 5 3600X (rywal Core i5-9600k). Według zapewnień AMD ich produkty mają oferować bardzo podobną wydajność w grach co produkty Intela. Oczywiście w zadaniach, gdzie liczy się wielordzeniowość procesory ZEN 2 pokonują konkurencyjne układy „niebieskich”.

Intel planuje obniżyć ceny procesorów 8 i 9 gen

Dzięki tym przykładom wiemy, że oferta AMD skierowana do osób planujących zakup nowego CPU wydaje się korzystniejsza niż ta oferowana przez firmę Intel.

Intel planuje obniżyć ceny procesorów 8 i 9 gen

Jakich cen CPU Intela możemy się spodziewać?

Jak podaje portal TechPowerUp firma z Santa Clara, planuje obniżyć ceny procesorów 8 i 9 generacji w zależności od modelu o 10% lub 15%. W związku z tym ceny układów „niebieskich” takich jak Core i9-9900K, i7-9700K oraz i5-9600K mogą obniżyć się od ok. 100 zł do ok. 300 zł.

Intel planuje obniżyć ceny procesorów 8 i 9 gen

Podsumowanie

Jeżeli informacje o obniżkach cen CPU Intela się potwierdzą, to na rynku procesorów zrobi się naprawdę ciekawie. W ten sposób „niebiescy” będą próbowali zachęcić konsumentów do wyboru ich układów zamiast Zen 2. Z pewnością na takim pojedynku pomiędzy firmami Intel oraz AMD zyskają konsumenci.

Intel vs AMD

Źródło: TechPowerUp

Napisane przez Natalia Jasińska

Od zawsze pasjonowałam się informatyką. Lubię składać zestawy oraz pomagać innym. Poza tym interesuję się również historią i rekreacyjnie gram w piłkę nożną.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Huawei

Czy zbanowanie Huawei w USA wpłynie na sprzedaż?

iOS 13, iPadOS oraz macOS Catalina już dostępne!