w ,

MądreMądre PięknePiękne xDxD

Intel Ice Lake-zapowiedź nowych mobilnych procesorów

Na targach Computex 2019 Intel zaprezentował nowe układy wykonane w 10 nm procesie litograficznym, czyli Ice Lake. Jak wspominają firma z Santa Clara, CPU oferują w porównaniu do poprzednich generacji wiele usprawnień. Nowe układy zadebiutują w kompaktowych laptopach oraz sprzętach konwertowanych i hybrydowych.

Specyfikacja Ice Lake

Firma Intel dostarczyła nam dość dużo informacji na temat procesorów Ice Lake. Wiemy, że nowe CPU są wykonane w 10 nm procesie litograficznym oraz bazują na architekturze Sunny Cove. Jak wspominają „niebiescy”, jest to największy skok technologiczny od czasów debiutu układów Skylake (2015 rok).

Intel Ice Lake

Intel informuje nas o tym, że na rynek trafią jednostki Core i3, i5 oraz i7. Nowe procesory posiadają maksymalnie 4 rdzenie i 8 wątków, a w trybie turbo rozpędzają się do 4,1 GHz. Nowe układy wyposażono w 8 MB pamięci cache. Otrzymają one również 2 kontrolery pamięci, czyli DDR4 3200 MHz lub LPDDR4/x 3733 MHz.

Wersja Ice Lake-U (niskonapięciowa) posiada TDP na poziomie 15W, a Ice Lake-Y (ultra niskonapięciowa) na poziomie 9W.

Intel Ice Lake

Firma z Santa Clara wspomina również o 18% wzroście IPC względem mikroarchitektury Skylake.

Intel Ice Lake

Intel Irish Plus Graphics 11 gen.

Na naszej stronie ok. 2 miesiące temu mogliście już przeczytać o pierwszych informacjach na temat nowych iGPU Intela. Na targach Computex „niebiescy” udzielili więc kilku nowych informacji na ich temat.

Nowe zintegrowane układy graficzne posiadają maksymalne taktowanie na poziomie 1100 MHz. Sprawia to, że są one pierwszymi iGPU w historii tej firmy, których wydajność przekroczyła 1 TFLOPS. Producent informuje nas również o tym, że nowy układ graficzny nawet 2x wydajniejszy od mobilnych iGPU poprzednich generacji.

Iris Plus Graphics 940

Podsumowanie

Intel jak na razie poinformował nas o tym, że rozpoczął już wysyłanie nowych układów do partnerów OEM. Prawdopodobnie produkty wyposażone w Ice Lake trafią na rynek w wakacje.

intellogo

Źródło: ComputerBase, Intel

Napisane przez Natalia Jasińska

Od zawsze pasjonowałam się informatyką. Lubię składać zestawy oraz pomagać innym. Poza tym interesuję się również historią i rekreacyjnie gram w piłkę nożną.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Początek czy koniec grania w chmurze?|Steam Link

Redmi K20 Pro i K20 oficjalnie zaprezentowane