w ,

Intel Core i9-9900KFC-nowo odkryty procesor Intela

W najnowszej wersji programu AIDA64 służącego do identyfikacji komponentów znaleziono nowe CPU Intela. Jest to procesor o ciekawej nazwie, czyli i9-9900KFC. Skrót KFC od razu kojarzy się nam ze znaną siecią fast foodową. Po głębszej analizie procesor zapowiada się naprawdę ciekawie.

A photo released Oct. 8, 2018, shows a 9th Gen Intel Core processor packages. The processor family is optimized for gaming, content creation and productivity. (Source: Intel Corporation)

Specyfikacja

Procesor i9-9900KFC będzie 8 rdzeniowym i 16 wątkowym CPU pod socket LGA 1151. Literki „K” I „F” możemy łatwo rozszyfrować. Obecność litery „K” oznacza, że CPU będzie posiadał odblokowany mnożnik. Natomiast „F” wskazuje na brak iGPU w tym procesorze. Do odszyfrowania pozostała nam tylko literka „C”. Pojawiła się ona już wcześniej w 5 gen procesorów „niebieskich”. Zatem mamy prawo podejrzewać, żetak jak w Broadwellach będzie oznaczała dodatkową pamięć eDRAM.

Jak to było w Broadwellach?

Dzięki dodatkowej pamięci eDram procesory i5-5675C i i7-5775C uzyskiwały świetną wydajność. W zależności od gry potrafiły one dorównać wydanym później Skylake lub Kaby Lake. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak wyglądały ich wyniki w konkretnych tytułach, to odsyłam was do testu przeprowadzonego przez Pure PC. Niestety „niebiescy” zrezygnowani z tego rozwiązania ze względu na m.in. wysokie koszty.

Podsumowanie

Niestety nigdzie nie znaleziono oficjalnych informacji na temat nowego CPU Intela. Oznaczenie to zniknęło wraz z listą aktualizacji programu AIDA64. Na ten moment nie wiemy, czy była to zwykła literówka w programie, czy Intel planuje premierę takiego CPU. Na pewno jest to temat, który warto śledzić.

Napisane przez Natalia Jasińska

Od zawsze pasjonowałam się informatyką. Lubię składać zestawy oraz pomagać innym. Poza tym interesuję się również historią i rekreacyjnie gram w piłkę nożną.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Recenzja podkładki SPC Gear Endorphy XL

Pamięci DDR5 – premiera w tym roku