w ,

Intel Core i9-9900KFC-nowo odkryty procesor Intela

W najnowszej wersji programu AIDA64 służącego do identyfikacji komponentów znaleziono nowe CPU Intela. Jest to procesor o ciekawej nazwie, czyli i9-9900KFC. Skrót KFC od razu kojarzy się nam ze znaną siecią fast foodową. Po głębszej analizie procesor zapowiada się naprawdę ciekawie.

A photo released Oct. 8, 2018, shows a 9th Gen Intel Core processor packages. The processor family is optimized for gaming, content creation and productivity. (Source: Intel Corporation)

Specyfikacja

Procesor i9-9900KFC będzie 8 rdzeniowym i 16 wątkowym CPU pod socket LGA 1151. Literki „K” I „F” możemy łatwo rozszyfrować. Obecność litery „K” oznacza, że CPU będzie posiadał odblokowany mnożnik. Natomiast „F” wskazuje na brak iGPU w tym procesorze. Do odszyfrowania pozostała nam tylko literka „C”. Pojawiła się ona już wcześniej w 5 gen procesorów „niebieskich”. Zatem mamy prawo podejrzewać, żetak jak w Broadwellach będzie oznaczała dodatkową pamięć eDRAM.

Jak to było w Broadwellach?

Dzięki dodatkowej pamięci eDram procesory i5-5675C i i7-5775C uzyskiwały świetną wydajność. W zależności od gry potrafiły one dorównać wydanym później Skylake lub Kaby Lake. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak wyglądały ich wyniki w konkretnych tytułach, to odsyłam was do testu przeprowadzonego przez Pure PC. Niestety „niebiescy” zrezygnowani z tego rozwiązania ze względu na m.in. wysokie koszty.

Podsumowanie

Niestety nigdzie nie znaleziono oficjalnych informacji na temat nowego CPU Intela. Oznaczenie to zniknęło wraz z listą aktualizacji programu AIDA64. Na ten moment nie wiemy, czy była to zwykła literówka w programie, czy Intel planuje premierę takiego CPU. Na pewno jest to temat, który warto śledzić.

Napisane przez Natalia Jasińska

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Recenzja podkładki SPC Gear Endorphy XL

Pamięci DDR5 – premiera w tym roku