w

MądreMądre ŻE CO?ŻE CO? NIE!NIE! PięknePiękne PłaczęPłaczę xDxD

Huawei pracuje nad alternatywą dla Sklepu Play?

Chyba wszyscy słyszeli o głośnej sprawie dotyczącej chińskiego producenta. Amerykański rząd wpisał firmę na tzw. „Czarną listę”. Z tego powodu Chińczycy nie będą mogli korzystać z usług firm takich jak: Qualcomm, czy Google. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Huawei prześcignął w wynikach sprzedaży samego Apple’a i depcze już po piętach Samsungowi. Czy brak współpracy z Google może stanąć na drodze w prześcignięciu Koreańczyków?

Co teraz?

Huawei musiał szybko zareagować i właśnie się dowiedzieliśmy, że podpisał on umowę z firmą Aptoide, która też współpracuje z Oppo. Ta wiadomość została potwierdzona przez samego dyrektora generalnego portugalskiego koncernu, Paulo Trezentosa. Niestety nawet jak Chińczycy stworzą alternatywę dla Sklepu Play, to urządzenia nadal nie będą miały dostępu do innych aplikacji do Google, np. YouTube. Jest to wielka strata dla chińskiego giganta. Przecież niewiele osób chciałoby kupić nowy smartfon, na którym nie mogą obejrzeć swoich ulubionych twórców. Całe szczęście, Huawei poinformował nas, że urządzenia, które już są na rynku nie stracą wsparcia od firmy z USA i wciąż będzie można normalnie korzystać z ich usług i aplikacji.

Okazało się, że Chińczycy od dłuższego czasu pracują nad autorskim oprogramowaniem do swoich urządzeń. Według nieoficjalnych informacji ma się nazywać Hongmeng OS.

Jest to zdecydowanie ciężki okres dla Huaweia. Wygląda na to, że firma chce stworzyć swój ekosystem, a współpraca z Aptoide jest zdecydowanie sensownym rozwiązaniem, patrząc na to w jakiej sytuacji znajdują się Chińczycy

Napisane przez Marysia Magi Mielcarek

Prawie elektryk z marzeniami o zostaniu maszynistą

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Pogromca flagowców, czyli Redmi K20.

Konkurencja dla Xiaomi? Lenovo Z6 Youth Edition