w ,

Huawei Maimang 8 oficjalnie zaprezentowany

Niedawno został zaprezentowany nowy smartfon od chińskiego giganta, Huawei Maimang 8. Jest to kolejny średniak dla osób z mniejszym budżetem na sprzęt. Jego cena w przeliczeniu na złotówki, wynosi jedynie nieco ponad 1000zł. Jednak czy opłaca się po niego sięgnąć?

Wprawne oko zauważy, że Maimang 8 przypomina inny smartfon tego producenta. Mowa oczywiście o Huawei P Smart Plus 2019. Oba telefony są do siebie bardzo podobne pod względem wizualnym, różni je tylko ilość obiektywów na pleckach. Jednak nie tylko wygląd je łączy. Oba modele posiadają Kirina 710 i matrycę IPS o rozmiarze 6.21″ o rozdzielczości 2340×1080 pikseli.

Specyfikacja

Maimang 8 posiada aż trzy soczewki na pleckach. Pierwsza, główna matryca ma 24Mpix, druga nieco mniej, bo 16Mpix i rejestruje zdjęcia szerokokątne, a ostatni 2Mpix służy do wykrywania głębi. Na froncie znajduje się tylko jeden aparat, który posiada 8Mpix. Huawei postanowił zastosować klasyczny skaner odcisków palców na tylnym, szklanym panelu.

Wcześniej wspomniany Kirin 710 jest wspomagany przez 6GB ram i 64GB pamięci wbudowanej, którą da się rozszerzyć o kartę pamięci aż do 512GB. Bateria nowego dziecka od chińczyków ma 3400mAh, będzie można ją naładować za pomocą przestarzałego gniazda micro USB. Obok portu ładowania znalazło się miejsce na jack’a 3.5mm.

Cena

Nowy średniak od Huaweia ma kosztować około 1000zł. W sklepach Maimang 8 pojawi się już 12 czerwca i będzie miał dwie wersje kolorystyczne, niebieską i czarną.

Napisane przez Marysia Magi Mielcarek

Prawie elektryk z marzeniami o zostaniu maszynistą

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nowości od Apple zaprezentowane na WWDC!

Najpierw Oppo, a teraz Xiaomi z aparatem pod ekranem!