w ,

Honor 9X – czy osiągnie sukces starszego brata?

Honory z „X” w nazwie zawsze wyróżniały się tym, że ich cena była adekwatna do jakości. Seria ta, została stworzona dla konsumentów, którzy chcieliby mieć nowoczesny telefon za stosunkowo niewielkie pieniądze. Patrząc na wyniki sprzedaży ostatniego smartfona chińczyków, modelu 8X, można stwierdzić, że to urządzenie osiągnęło ogromny sukces. Aż piętnaście milionów sztuk średniaka od Huaweia trafiło do rąk nowych właścicieli. Teraz, chiński gigant zapowiedział swoje najnowsze dziecko, Huawei Honor 9X. Jednak czy smartfon ten powtórzy sukces swojego poprzednika?

Wygląd

Przed oficjalną premierą, Evan Blass udostępnił zdjęcia, które zdradzają wygląd nadchodzącego średniaka. Nie są one specjalnie dokładne, jednak możemy na nich zobaczyć, że Honor 9X oraz jego mocniejszy brat, który ma w nazwie dopisek „Pro”, będą posiadały kamerę wysuwającą się z obudowy. Rozwiązanie to zastosowano chociażby w Xiaomi Mi9T, który miał niedawno swoją premierę. Dzięki temu sprytnemu ukryciu przedniej soczewki, ekran w najnowszym dziecku Huaweia zostanie niemal bezramkowy.

Różnice między Honorem z dopiskiem „Pro”, a wersją podstawową można dostrzec, patrząc na plecki urządzenia. Zdjęcia z wycieku pokazują dwa aparaty w słabszym bracie, gdzie wariant mocniejszy ma o jedną soczewkę więcej. Niejeden zauważy, że ułożenie obiektywów przypomina chociażby to w Huawei P30 Lite. Oczekuje się, że te trzy kamery będą porównywalne do tych, zastosowanych niedawno w Honorze 20i.

Specyfikacja

Na zdjęciu mocniejszego brata wprawne oko dostrzeże okrągły wycinek, którego nie widać w słabszej wersji. Niestety możemy jedynie się domyślać do czego on będzie służył, jednak moim zdaniem wygląda to na wejście słuchawkowe. Zaś Prostokąt, znajdujący się zaraz obok wysuwanej kamery, najprawdopodobniej pokazuje miejsce, w którym znajdować się będzie tacka na kartę SIM.

Niestety o specyfikacji nie wiemy zbyt dużo. Mamy jedynie pewność, że sercem najnowszego dziecka Chińczyków zostanie HiSilicon Kirin 810, który został wykorzystany w Huawei Nova 5.

Czy Honor 9X powtórzy sukces poprzednika?

Zależy to od tego, czy zostanie on sprawiedliwie wyceniony. Procesor, który będzie sercem urządzenia, zdecydowanie nie jest królem benchmarków, więc telefon nie powinien być zbyt drogi. Większość osób kupowało poprzednika głównie ze względu na stosunkowo niską cenę oraz przyzwoite podzespoły. Jednak wysuwany obiektyw zdecydowanie przyciąga uwagę i może on sprawić, że więcej konsumentów skusi się na ten model.

Napisane przez Marysia Magi Mielcarek

Prawie elektryk z marzeniami o zostaniu maszynistą

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Samsung Galaxy Note 10 oficjalnie zapowiedziany!

Nvidia

FrameView – nowe narzędzie Nvidii do testów GPU