w ,

Honor 8X oficjalnie zaprezentowany

Chiński olbrzym

Honor 8X odsłonił się już w Chinach i na chwilę obecną jest to jedyne miejsce, gdzie można kupić ten telefon, ale firma zapowiedziała już, że smartfon będzie dostępny w USA jak i w Wielkiej Brytanii.

Najważniejszy element, na jakim skupił się Honor to ekran. 6.5 calowy ekran o rozdzielczości 1080×2340 to coś, przy czym większość słuchawek będzie wyglądać miniaturowo, bo nawet Samsung Galaxy Note 9 ma „tylko” 6.4 cala.

Ekran ten ma proporcje 19.5:9 oraz jak i w wielu innych telefonach uświadczymy tu notcha, ale biorąc przykład z droższych kuzynów jest on dość mały co przekłada się na współczynnik proporcji ekranu do obudowy, który wynosi aż 91 procent. Nie tylko ramki zostały usmuklone, ale też sam telefon, gdyż jego grubość wynosi jedynie 7.8 mm.

8X może się jeszcze pochwalić metalową ramką i szklanymi pleckami zbudowanymi z 15 warstw, przez co światło przechodzi przez nie inaczej niż w innych szklanych smartfonach. Podobny efekt mogliśmy dostrzec już w innych telefonach tego producenta takich jak Honor 10.

Zaglądając do środka…

Nowy produkt od chińskiego giganta będzie zasilany autorskim, ośmiordzeniowym procesorem HiSilicon Kirin 710, (czyli taki sam jak w Huaweiu Mate 20 Lite) oraz 4 lub 6 gigabajtami pamięci RAM nadając mu solidną moc jak na średnią półkę.

Za zdjęcia będą odpowiedzialne dwa aparaty z tyłu o rozdzielczości 20 i 2MPX oraz 16 megapikselowa kamera na froncie.

Za czas na baterii będzie odpowiedzialny akumulator o pojemności 3.750mAh, a dla użytkownika zostanie przeznaczone 64 lub 128 pamięci wewnętrznej.

Nie musimy się martwić również o bezpieczeństwo, gdyż nowy telefon będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Cena i dostępność

Nie wiadomo kiedy dokładnie będzie można kupić Honor 8X gdzie indziej niż w Chinach oraz ile będzie kosztował globalnie. Wiadomo jednak, że w kraju pochodzenia jego cena początkowa będzie wynosić około 205$ za słabszy wariant i 280$ za ten mocniejszy.

Napisane przez Mateusz Szałkowski

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Pierwsze informacje o AMD Ryzen 3000G APU

Shadow ot the Tomb Raider wymagania sprzętowe