w ,

GTX 1180 zauważony w GFXBench

Jak wyglądają RTX’y każdy widzi. Wydajność stoi wysoko, jednak na takim samym poziomie plasuje się cena. Rozwiązaniem może być seria GTX’ów oparta na architekturze Turing. Jak się zdaje, jej pojawienie się jest tylko kwestią czasu. W bazie popularnego benchmarku możemy odnaleźć wyniki modelu GTX 1180.

GTX 1180 odkryty w GFXBench

Sugerując się wszelkimi plotkami, seria GTX 11×0 zostanie całkowicie pozbawiona Ray-Tracingu. Jak podaje Videocardz, w benchmarku GFXBench odkryto nową kartę graficzną o nazwie GTX 1180. Wydaje się, że takie informacje rozwiewają wątpliwości co do kontynuacji dawnej rodziny GPU. 

Sugerując się wynikami, nowy GTX wydajnościowo nie odbiega swojemu “bratu”. Brzmi to wszystko bardzo interesująco, jednak można mieć pewne wątpliwości. Przyglądając się nieco bardziej zauważymy różnice środowisk, w jakich zostały przetestowane obie grafiki. RTX 2080 został sprawdzony w systemie Windows, natomiast nowy GTX w Linuksie. 

Kolejną ciekawą informacją, której można się doczytać jest nazewnictwo. Okazuję się, że oprogramowanie benchmarka widzi procesor graficzny ww. GTX’a jako RTX 2080.

Podsumowanie

Nie ma co, brzmi to wszystko bardzo obiecująco. Taka karta w odpowiednio niższej cenie w porównaniu do RTX’a 2080 z pewnością byłaby hitem. GTX 1180, prawdopodobnie ma za zadanie wypełnić lukę pomiędzy RTX’ami – 2070 i 2080. Różnica między ww. kartami to niespełna 1000 złotych. Ciężko więc określić w jakiej cenie może zadebiutować. 

Jednak jedno można stwierdzić. GTX 1180 będzie interesującym wyborem dla osób poszukujących wydajności bez niepotrzebnych “udziwnień”.

Źródło

Napisane przez Jan Guryl

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Premiera Xiaomi Mi 9 coraz bliżej!

Radeon VII-nowa karta graficzna AMD