w ,

GTX 1170 w 3D Mark?

Przecieki

Im bliżej premiery tym bardziej jesteśmy bombardowani coraz większą ilością informacji na temat następców 10 generacji kart graficznych „zielonych”. Konsumenci są coraz bardziej zniecierpliwieni oczekiwaniem. Szczególnie, że nowe układy graficzne będzie można zaliczyć do pewnego powiewu świeżości na rynku.

O 1170 słów kilka

GTX 1170 ma być wyposażony w 256 bitową szynę w połączeniu z 16 GB Vram opartymi o kości GDDR6. Sam zegar pamięci natomiast ma oscylować w okolicach 2,5 GHz. Przekłada się to na wyżej taktowany układ niż jakikolwiek przedstawiciel rodziny Pascal lub nawet Volta.

Sugerując się moimi ulubionymi słupkami karta będzie wydajniejsza niż 1080 Ti, co w sumie nie jest zaskoczeniem, gdyż 1070 była lepsza niż 980 Ti. Naturalnym jest, że technologia idzie do przodu, a wydajność będzie stale rosła, przez co flagowe modele starszej generacji będziemy mogli wydajnościowo odnaleźć jako „wyższe” u następców. Przekłada się to na o 38% wyższą wydajność w porównaniu do GTX’a 1080 oraz o 65% w porównaniu do GTX’a 1070. Jeżeli kolejne informacje okażą się prawdziwe, to będziemy mieć do czynienia z bardzo ciekawym układem.

Wierzyć czy nie

Jak w każdym przecieku wszystkie informacje trzeba przepuszczać przez swoisty rodzaj „filtru”. W tym przypadku mamy do czynienia tak naprawdę ze zdjęciem monitora, a nie screenem. Gdzie jak dobrze wiemy przekaz informacji w ten sposób można bardzo łatwo przerobić. Tak naprawdę wystarczyłoby zrobić screenshota zwykłego wyniku punktowego programu 3D Mark i dopisać wszystkie detale odnośnie 1170, które przyjdą do głowy autora. Mogliśmy się już wielokrotnie spotkać z taką metodą. Drugim aspektem jest to, iż wyniku nie jesteśmy w stanie odnaleźć w bazie oprogramowania. Chociaż tutaj należy zaznaczyć, że rozważny tester może odciąć program od połączenia internetowego. Trzecim i ostatnim jest to, iż w przypadku kart Nvidii, które przedpremierowo ukazywały się w bazie mogliśmy zobaczyć ich podpis jako „Generic VGA” z dopiskiem „Graphics card is not recognized”. Natomiast ze zdjęcia wynika, iż program rozróżnia układ jako GTX’a kolejnej generacji, co wygląda bardzo podejrzanie.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

peryferia HyperX RGB

Nowe peryferia HyperX z podświetleniem RGB!

AMDlogo

AMD odpuszcza wsparcie APU