w ,

GPU Intela już w 2020!

Trochę o przeszłości

Już jakiś czas temu „na topie” były informacje odnośnie zatrudnienia przez Intela dwóch ludzi: Chris Hook i Raja Koduri. Ta dwójka osób ma za sobą bardzo bujną historię. Obaj Panowie pracowali dla AMD w Radeon Technology Group, czyli przykładali swoją rękę do układów graficznych „czerwonych”. Chris Hook jest związany z rynkiem kart graficznych już od 2001 roku, ponieważ został wtedy zatrudniony w ATI Technologies. Bardzo szybko dopiął swego, ponieważ już w 2004 roku objął stanowisko szefa PR na rynku EMEA i Indie. Gdy AMD przejęło ATI utrzymał swoje stanowisko, lecz niedługo potem został odpowiedzialny za marketing AMD na rynku globalnym.

Raja Koduri natomiast piastował stanowisko szefa Radeon Technologies Group. Decyzję o odejściu podjął podczas czterdziestego dnia przerwy od pracy. Żegnając się z pracownikami napisał w oświadczeniu, że nie ma wątpliwości odnośnie kierunku, który obrało AMD wraz z RTG i jest on jak najbardziej właściwy skupiając się głównie na dwóch architekturach: Navi i Vega. Opuszczając firmę podziękował jeszcze Lisie Su za to, iż pozwoliła mu podążać za jego pasją przez 4 lata.

O kartach „niebieskich” słów kilka

W ostatnich teaserach firma z Santa Clara pokazała, że nowe karty nie wyjdą w tym roku, ani w następnym. Pierwsze układy graficzne spod znaku producenta z niebieskim logo będziemy mogli nabyć dopiero w 2020. Tym ruchem korporacja zyskała sporo czasu na dopracowanie GPU. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że nie tylko profesjonaliści odnajdą u Intela propozycje produktów, którymi mogliby się zainteresować. Zwykły rynek konsumencki z naciskiem na graczy także dostanie specjalnie stworzone pod siebie propozycje, które z założenia będą konkurować z produktami Nvidii i AMD.

Subiektywnie

Moim zdaniem im więcej producentów, tym lepiej. Nie dziwię się, że Intel utrzymując wysoką pozycję na rynku procesorów postanowił rozszerzyć „arsenał” i wpłynąć na nieznane wody. Pytanie jest tylko jedno, czy wejście na nieznany firmie dotąd rynek wyjdzie jej na dobre. Niestety na ostateczne rozwiązanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Napisane przez Bartosz Batkowski

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Samsung logo

Niezniszczalne panele OLED Samsunga

Nvidia RTX, Jak działa Ray Tracing