w

Google One, nowy dysk w chmurze

Usługi w chmurze

Zapisywanie prywatnych danych na chmurę nie jest już niczym nowym, od lat na rynku jest wiele tego typu ofert. Dropbox, Google Drive, One Drive są przykładami najpopularniejszych rozwiązań zarówno darmowych jak i płatnych. Obecnie Google Drive przechodzi największe zmiany.

Google One cena i funkcje

GDrive zmienia nazwę na Google One, za czym idą zmiany nie tylko w abonamencie ale również systemie działania. Nadal bezpłatnie będzie udostępniane 15GB przestrzeni. Już teraz dostępny jest nowy cennik:

  • 100 GB – 1,99$/miesiąc
  • 200 GB – 2.99$/miesiąc
  • 2 TB – 9.99$/miesiąc

Ceny w Polsce nie zostały jeszcze wprowadzone, tak samo jak i usługa Google One, obecnie aktywna jedynie w wybranych. Można jednak liczyć na stopniowe dodawanie kolejnych państw, w ciągu najbliższych miesięcy.

Przestrzeń dyskowa Google One odnosi się do wszystkich usług Google: Gmail, Photo, Google Play. Ważnym aspektem GO ma być rodzinne współdzielenie. W jednego pakietu z limitem przestrzeni, może być podłączonych do pięciu niezależnych kont, Dodatkowo wszyscy obecni użytkownicy płatnych usług zostaną automatycznie przeniesieni do Google One w ciągu najbliższych miesięcy. Google zapowiada również rozszerzenie funkcjonalności nowych usług: zniżki, również do hoteli (pdp. tylko USA), czy sklepu Google.

 źródło:wccftech

Z miłości do gier komputerowych pokochałem hardware, lubię wiedzieć co jak działa. Od lat obserwuje rynek sprzętu PC na podstawie czego wyciągam zwykle dość sceptyczne i mało popularne wnioski. Często wnikliwie porównuję wyniki wydajności sprzętu żeby zauważyć prawidłowości, które wszyscy starają się unikać.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

Komentarze

0 Komentarze

Jakie jest twoje zdanie?

Windows 10 otrzyma czarny motyw

Google Duplex, asystent głosowy, który może dzwonić za Ciebie