w

Jak zainstalować Google Camera HDR+ na każdym telefonie

Google Camera z trybem HDR+ to jedna z najlepszych aplikacji do fotografowania. Spowodowane jest to szeregiem technik wykorzystywanych w trakcie tworzenia obrazu przez aplikację. Aplikacja była projektowana z myślą o linii smartfonów Google Pixel, ale programistom udało się ją zmodyfikować, aby działała również na innych telefonach. Nasz poradnik wgrywania tej aplikacji został przygotowany tak, aby ułatwić cały proces niezależnie od marki telefonu (Huawei, Xiaomi czy Samsung).

Wymagania aplikacji względem telefonu

Android w wersji 6.0, a najlepiej w wersji 7.0 lub nowszej.
Aktywowane Camera2 API

Jak sprawdzić wersje Androida?

Po wejściu w aplikacje „Ustawienia” należy wybrać „Informacje o Telefonie”, gdzie znajdziemy wersje systemu operacyjnego Android zainstalowaną na telefonie.

Jak sprawdzić czy Camera2 API jest aktywowane?

Do tego przyda się aplikacja Manual Camera Compatibility (klik), która poinformuje nas czy na naszym telefonie aktywowane jest Camera 2 API. Standardowo ta funkcja nie jest włączona na telefonach marki Xiaomi, lecz da się to ręcznie aktywować sposobem wytłumaczonym w akapicie „Google Camera na Xiaomi”. Aplikacja Google Camera zadziała poprawnie wyłącznie jeżeli mamy „zaptaszkowane” wszystkie opcje jak na zrzucie ekranu poniżej.

Instalacja aplikacji Google Camera

Pobrać aplikacje należy ze strony https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/ na której znajduje się lista aplikacji zmodyfikowanych przez wielu programistów. Każdy programista ma dostęp do innych telefonów dlatego jeżeli aplikacja nie działa prawidłowo należy spróbować wersji innego programisty. Obecnie aplikacje od „Arnova8G2” są kompatybilne z najszerszą gamą smartfonów. Po pobraniu aplikacji należy ją zainstalować klikając w nią na liście pobranych plików. Jeżeli na ekranie  zobaczymy napis o braku zezwolenia na instalacje aplikacji z innych źródeł niż sklep Play należy na to zezwolić. Po uruchomieniu aplikacji polecam kliknąć w napis „HDR” i zmienić wybór na „Ulepszony HDR+”, aby zmaksymalizować jakość zdjęć, ale spowoduje to znacznie dłuższy czas wykonywania zdjęcia względem standardowego „HDR+”. Jeśli aplikacja nie działa poprawnie lub chcemy z niej wycisnąć jeszcze więcej, można spróbować wejść w „Ustawienia”, które znajdują się w przycisku pierwszym od lewej na górnej belce, a jeżeli aplikacja po takiej modyfikacji przestanie w ogóle działać, wystarczy ją odinstalować i zainstalować ponownie – ustawienia aplikacji zostaną zresetowane.

Google Camera na Xiaomi

Smartfony marki Xiaomi niestety nie posiadają standardowo aktywowanej funkcji Camera2 API. Na szczęście da się ją ręcznie aktywować, ale wiąże się to z konsekwencjami. Aby włączyć tą funkcję musimy zmodyfikować, a dokładniej dopisać jedną linijkę w jednym pliku – problem natomiast jest taki, że jest to plik systemu Android i standardowo nie mamy prawa zmodyfikować żadnego pliku systemowego. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa, ale możemy uzyskać uprawnienia Administratora (root), dzięki czemu będzie możliwość modyfikacji tychże plików. Proces ten nazywany jest rootowaniem i jeżeli nie mamy doświadczenia w takich sprawach to najlepiej dać telefon osobie, która zna ten temat. Jeżeli mimo wszystko chcesz sam/a spróbować to należy zaznaczyć, że niektórzy sprzedawcy mogą wymigiwać się od naprawy sprzętu jeżeli system został zmodyfikowany, oraz mogą nie działać aplikacje wrażliwe na takie modyfikacje (Snapchat, płatności mobilne). Obie te rzeczy da się rozwiązać, ponieważ cały proces rootowania można cofnąć, a informacje o posiadaniu takich uprawnień ukryć przed jakąś aplikacją, dzięki czemu będzie działać poprawnie np. za pomocą Magisk co jest bardzo proste. Tutaj (klik) ,można znaleźć świetny poradnik w którym wytłumaczony jest proces uzyskiwania uprawnień Administratora. Po jego wykonaniu musimy pobrać aplikacje BuildProp Editor – ta aplikacja umożliwia w łatwy sposób dopisanie potrzebnej linijki do aktywacji Camera2 API. Aby ją dopisać należy wejść w ikonkę ołówka widoczną na górnej belce,a następnie na samym dole dopisać linijkę „persist.camera.HAL3.enabled=1”, kliknąć w dyskietkę, a następnie wyłączyć i włączyć telefon.

Jakie jest twoje zdanie?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Mały komputer z Arduino pozwalający na granie w nowe produkcje

lianli kabel LED RGB

Lian Li wprowadza trend na RGB na nowy poziom: LED RGB kable zasilające