w ,

Głosowanie na zaktualizowane biomy w Minecraft

Już 28 września podczas Minecraft Minecon LIVE będziemy mogli głosować na jednego z trzech nowych, zaktualizowanych bomów. Twórcy w ten sposób chcą sprawdzić, który biom jest najbardziej pożądany przez społeczność.

Szczegóły nowych, zaktualizowanych lokalizacji:

  • Swamp-bagnista – żaba, możliwość posiadania w łódce skrzynki na rzeczy zebrane podczas wyprawy oraz lasy namorzynowe
  • Badlands – odświeżone kaktusy, sęp płowy i biegacze (roślina)
  • Mountains-Górska – koza śnieżna, postrzępione skały, ośnieżony szczyt oraz dramatyczne widoki

Każda z nich będzie posiadała nową listę mobów, mechanik i dodatków, które nie były dotychczas dostępne.

minecraft biom

Zapewne wyjdą one w formie Snapshota (wersja wczesnego dostępu z licznymi błędami dla graczy, społeczność testuje i wysyła błędy do HQ). Oznacza to, że wystąpi mniejsza ilość błędów, które znajdziemy na świecie wygenerowanym automatycznie.

Intensywność aktualizacji w grze Minecraft

Minecraft po wielu latach w końcu nabiera kształtu. Po przejęciu Mojang przez Microsoft wiele rzeczy nie jest oczywiście zachwalanych (np. płatne skórki w grze), ale są też i lepsze momenty (konferencja z trybem rozszerzonej rzeczywistości, jednak niestety temat ucichł).

Minecraft

Z pewnością największym zawodem był brak wsparcia shaderów Super Duper Graphics Pack dla PC i konsol (XBOX ONE i PS4). Od momentu pojawienia się na E3 minęły ponad 2 lata, ale dopiero teraz twórcy w oświadczeniu stwierdzili, że jest to niewykonalne.

Niedawno studio Mojang zapowiedziało także wprowadzenie technologii Ray tracing w grze Minecraft. Data wydania aktualizacji dla Minecraft Windows 10 Edition na ten moment jest nieznana.

Minecraft

Źródło: Mojang – YT


Zen 3 ma wspierać 4 wątki na jednym rdzeniu!? – plotka

OnePlus 7T już jest!