w ,

Gigabyte wprowadza rewolucje na rynku pamięci RAM

RGB, RGB, wszędzie RGB

Obecne trendy w podzespołach komputerów gamingowych dość mocno dzieli społeczność. Jedni mają całkowicie dość obecnej sytuacji, gdzie absolutnie wszystko musi mieć RGB. Inni doceniają wygląd współczesnych komputerów, gdzie wszystko świeci w kolorach tęczy. Ninejszy news zainteresuje głównie tę drugą grupę.

Pierwsze na rynku atrapy pamięci RAM

Wiecie, można robić build PC z nakierowaniem na wygląd z głową, przesada RGB czasem kuje po oczach, ale jednym z tych elementów, który zapoczątkował dość mocno trend na LED RGB były pamięci RAM, G.Skill TridentZ były jednym z pierwszych modeli, w których RGB wyglądało po prostu oszałamiająco, Problem jednak w tym, że te kości nie należą do najtańszych.

Obecnie każdy producent posiada już produkty podobne „Tridentów”, jednak dla mniej zamożnych osób pozostaje pewien problem. Cztery kości RAM kosztują dziś krocie, w wersji RGB z dyfuzorem to koszt ponad 1000 zł za 32GB komplet. A zapełnienie tylko dwóch banków wygląda nieco łyso. Prawo rynku jednak zawsze działa, skoro jest potrzeba, to pojawi się i produkt.

Gigabyte w trakcie targów Computex zaprezentował swoje pierwsze kości pamięci z LED RGB. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wraz z dwiema w pełni funkcjonalnymi kośćmi RAM, w zestawie znajdą się dodatkowe dwa wypełniacze. Te dodatkowe kostki są jedynie falsyfikatami, których zadaniem jest wyglądać.

Niestety nie znamy przybliżonej ceny produktu, ale można stawiać w ciemno, że zyskają spore grono nabywców. Gigabyte zapewnia, że kupno takiego kompletu powinno być całkiem opłacalne. Pamięci te powinny pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Osobiście mam nadzieję, że sukces tego zestawu skłoni producentów do sprzedaży np. samych radiatorów z diodami LED RGB. Osobiście sam z chęcią kupiłbym komplecik wypełniaczy oraz wymienił radiator w posiadanych kościach. Niestety na rynku nie ma zbyt atrakcyjnych rozwiązań tego typu. Może dzięki Gigabyte się to zmieni.

źródła: wccftech, paulshardware, prophecy tech

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

AMD logo

Układy graficzne w 7nm dla każdego

zotacvr1

Zotac prezentuje przenośne komputery do VR!