w ,

Gigabyte Aorus TRX40 – pierwsze zdjęcie nowej płyty głównej

W listopadzie zapowiedziane zostaną CPU AMD serii Ryzen Threadripper 3000, czyli produkty przeznaczone głównie do zastosowań profesjonalnych. W związku z tym w internecie pojawiły się już pierwsze zdjęcia prezentujące nową płytę główną przeznaczoną dla HEDT procesorów AMD.

Jak wygląda Gigabyte Aorus TRX40?

Zaciemnione zdjęcie opublikowane przez portal VideoCardz przedstawia płytę główną Gigabyte Aorus TRX40, której gniazdo wygląda identycznie jak TR4. Zatem najprawdopodobniej ujrzymy nowy socket TR4 + lub TR +.

Na ten moment nie znamy żadnych informacji dotyczących wstecznej kompatybilności, dlatego nie możemy być pewni, czy układy TR2000 będą działały na płytach TRX40 oraz również, czy chipset X399 obsłuży procesory TR3000.

Gigabyte Aorus TRX40

Płyta główna, którą widzimy na zdjęciu, jest w standardzie E-ATX (tak samo, jak X399 AORUS Xtreme). Znajdują się w niej cztery gniazda PCIe x16 (4.0) oraz osiem banków pamięci na RAM DDR4. W oczy rzuca nam się także wentylator, który znajduje się nad chipsetem oraz dioda debugowana.

Warto zwrócić uwagę na masywny radiator umieszczony na sekcji zasilania. Prawdopodobnie świadczy on o bardzo dużej mocy procesorów serii AMD Ryzen Threadripper. Niektóre plotki mówią o tym, że TDP może osiągnąć nawet aż 280 W.

Ryzen Threadripper

Podsumowując

Firma AMD może ogłosić nowe procesory serii Ryzen Threadripper już 5 listopada, a w sklepach mają znaleźć się 2 tygodnie później, czyli 19 listopada. W tym samym czasie powinny pojawić się również nowe płyty główne dedykowane HEDT procesorom ,,czerwonych”.

Ryzen

Źródło: VideoCardz

Farming Simulator 19 Platinum i FS20 mobile – szczegóły

NordVPN potwierdza plotki o włamaniu na serwer