w ,

GeForce GTX 1650 zadebiutuje w przyszłym miesiącu

Już jutro debiutuje GTX 1660 Ti, o którym niedawno pisaliśmy. W tym artykule skupię się jednak na najprawdopodobniej najsłabszym Turingu, jakiego otrzymamy. Jak sugerują plotki, zostanie okrzyknięty jako GTX 1650.

Specyfikacja GTX 1650

Jak donosi serwis Videocardz GTX 1650 (nazwa kodowa TU117), zostanie wyposażony w 4GB pamięci GDDR5 w oparciu o 128-bitową szynę danych. Bazowy zegar powinien wynosić 1485 MHz. Układ zaoferuje odpowiednio zmniejszoną ilość jednostek teksturujących oraz renderujących względem GTX’a 1660 Ti. Najsłabszy przedstawiciel rodziny Turing zostanie również pozbawiony systemu zaawansowanego oświetlenia.

GTX 1650 ujrzy światło dzienne już w następnym miesiącu. Nie znamy szczegółów, jednak najpewniej nastąpi to w jego drugiej połowie. Wyżej wymieniona jednostka zostanie wyceniona na 179 USD. Na rynku najprawdopodobniej zastąpi GTX’a 1050 Ti. Wszystko wskazuje, że stanie się rywalem dla popularnej karty graficznej “czerwonych” – RX’a 570.

Podsumowanie

Patrząc na specyfikację, jak i cenę, GTX 1650 wydaje się ciekawą propozycją. Ostatnimi czasy Nvidia zaczęła głównie rozwijać High-end, jak i produkty skierowane ku entuzjastom. Według mnie dzięki takim działaniom AMD przejęło pałeczkę” w niższych segmentach. Za sprawą nowej propozycji “zielonych” sytuacja może się nieco odmienić.

Źródło

Napisane przez Jan Guryl

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Radeon VII-nowa karta graficzna AMD

Recenzja podkładki SPC Gear Endorphy XL