w ,

Galaxy Fold – co dalej z pierwszym składanym smartfonem?

Z pewnością nie można powiedzieć, że składany Galaxy Fold okazał się sukcesem. Urządzenie kosztujące ponad dziesięć tysięcy złotych przestawało poprawnie działać po dniu użytkowania. Czy firma postanowi naprawić swój błąd?

Sam CEO Samsunga przyznaje, że postanowił wpuścić Galaxy Folda na rynek, kiedy telefon nie był do końca dopracowany. Smartfon podobno jest już gotowy do sprzedaży. Co zmieniło się względem poprzednika?

Design

W kwestii wyglądu urządzenia na pierwszy rzut oka nie zmieniło się nic. Poprawiono jednak największy mankament pierwszego Folda. Mowa o folii zabezpieczającej ekran.

Większość użytkowników z przyzwyczajenia zrywała ją, co było przyczyną późniejszych awarii. W nadchodzącej wersji ramki mają przykrywać folię w taki sposób, aby nie dało się jej usunąć.

Galaxy Fold 5G?

W 2019 roku niewątpliwie panuje trend na prezentowanie modeli smartfonów w wersjach z obsługą technologii 5G. Samsung prawdopodobnie również zdecyduje się na wypuszczenie swojego składanego urządzenia w takiej odsłonie.

Wiadomo jednak, że Fold w tej odmianie nie będzie obsługiwał standardu Dual SIM. Zmieniona zostanie również pojemność akumulatora. Wersja 5G będzie wyposażona w baterię 4235 mAh zamiast 4380 mAh.

Dla koreańskiego giganta pokazanie poprawionego modelu jest z pewnością bardzo ważne. Możemy zatem spodziewać się odrębnej konferencji zorganizowanej specjalnie w tym celu.

Samsung na rynku składanych smartfonów może obawiać się konkurencji jak na razie jedynie ze strony Huawei’a, który planuje niedługo wypuścić swojego Mate’a X. Pytanie tylko, czy po wpadce z pierwszą generacją „składaka” przyszli użytkownicy nie będą woleli postawić na produkt Chińczyków.

Moim zdaniem…

Według mnie nowe urządzenie z serii Galaxy będzie miało ciężki start na rynku. Największą wadą Folda jest moim zdaniem przedni ekran. W porównaniu do Mate’a X, który z mojego punktu widzenia korzysta z lepszego rozwiązania, produkt Samsunga wypada dużo gorzej.

Źródło: GSMArena

Napisane przez Dominik Kugler

Pasjonat technologii mobilnych. Interesuje się także architekturą oraz sportami siłowymi, a w szczególności trójbojem siłowym. Od niedawna jest przy okazji młodym redaktorem w zalecane.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nokia Ion Mini – nigdy niewydany prototyp

„Twój telefon” – ciekawa aplikacja na Windowsa