w ,

Gainward i Palit prezentują nowe GTX 1650

Wkrótce premiera kolejnych kart graficznych Nvidii, a dokładniej GTX 1650. Na łamach zalecane mogliście przeczytać o pierwszych przeciekach tych układów.

Gainward i Palit

Obecnie producenci niereferencyjnych chłodzeń prezentują wygląd nadchodzących kart graficznych GTX 1650.

Dziś możecie przekonać się jak będą wyglądały karty od Palita oraz Gainwarda. Wtajemniczeni zapewne wiedzą, że Gainward należy do Palita. Ich chłodzenia są do siebie bardzo podobne, czasem nawet identyczne. Tym razem widać naocznie różnice w projekcie osłony, ale reszta wydaje się być identyczna.

Prezentacja Gainward/Palit GTX 1650

Oba modele wyposażono w niewielki 14-16 cm radiator. Zaskakuje brak DisplayPort, jako wyjścia obrazu zastosowano jeden HDMI i jeden DVI-D.

GTX 1650 StormX oraz Gainward Pegasus OC posiadają identyczne zegary bazowe oraz boost, kolejno 1665MHz oraz 1725MHz. Jako pamięć oczywiście zastosowano 4GB GDDR5. Dodatkowo producenci nie przewidzieli dodatkowego zasilania – do tego ma wystarczyć PCIe-3.0 płyty głownej.

Ich opłacalność rozbije się o cenę. Można liczyć, że prezentowane powyżej układy będą prawdopodobnie najtańsze na rynku.

Subiektywnie

W moim odczuciu karty nie powinny być głośne ani gorące. Już wydajniejsze modele z jednym wentylatorem działają akceptowalnie. Pozostaje mieć nadzieję, że nowe GTX 1650 zostaną wycenione poniżej 700 zł.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

GTX 1650

GTX 1650-pierwsze benchmarki

Zotac GTX 1650