w ,

FrameView – nowe narzędzie Nvidii do testów GPU

W internecie dostępnych jest wiele aplikacji odpowiadających za sprawdzanie wydajności naszej karty graficznej podczas rozgrywki. Są to m.in. Rivatuner Statistics Server lub FRAPS. Mimo tego Nvidia postanowiła zaprezentować kolejne tego typu narzędzie, czyli FrameView.

FrameView

Co oferuje nam FrameView?

Według zapewnień „zielonych” jest to pierwsza aplikacja, która pozwala na dokładny odczyt i zapis informacji istotnych podczas testów GPU takich jak ilość FPS (klatek na sekundę) czy pobór energii. Umożliwi ona również skontrolowanie mocy pobieranej przez rdzeń (CHP) oraz całą kartę graficzną (TGP).

Dzięki aplikacji zbadamy również 90, 95 oraz 99 percentyla wyświetlanych klatek. Informacje te pozwolą nam sprawdzić, czy w grach nie występują mikroprzycięcia.

FrameView

Program wspiera API takie jak: DirectX 9, 10, 11 i 12, OpenGL, Vulkan oraz aplikację UWP (Universal Windows Platform). FrameView nie zajmuje wiele miejsca w naszym systemie, dzięki czemu nie powinien wpływać na wydajność naszego GPU.

Narzędzie jest kompatybilne zarówno z kartami graficznymi Nvidii, jak i AMD. Oczywiście na precyzyjny pomiar poboru energii możemy liczyć tylko w wypadku, gdy jesteśmy posiadaczami GPU ze stajni „zielonych”. Producent informuje, że właściciele kart graficznych AMD nie mogą liczyć na dokładne dane.

Dane zbierane przez narzędzie Nvidii są prezentowane w dwóch kolumnach. Po jednej stronie widnieje liczba wyrenderowanych klatek, a po drugiej natomiast ilość wyświetlanych FPS.

FrameView

Podsumowanie

Narzędzie FrameView jest aktualnie w fazie testów. Jeżeli ktoś z was jest zainteresowany tą aplikacją, może tutaj pobrać jej wersje beta. Nvidia udostępniła także przewodnik dla użytkowników. Dla chętnych podrzucam tutaj link.

Nvidia logo

Źródło: Tom’s Hardware, Nvidia

Napisane przez Natalia Jasińska

Od zawsze pasjonowałam się informatyką. Lubię składać zestawy oraz pomagać innym. Poza tym interesuję się również historią i rekreacyjnie gram w piłkę nożną.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Honor 9X – czy osiągnie sukces starszego brata?

Nowy procesor Snapdragon 215 – Qualcomm zaskakuje