w

FiiO BTR5 – nowy przenośny wzmacniacz Bluetooth

FiiO po wprowadzeniu na rynek odtwarzacza M11 Pro oczywiście się nie zatrzymuje. Firma ta wypuściła właśnie najnowszy wzmacniacz Bluetooth, czyli Fiio BTR5.

Bryła FiiO BTR5

Urządzenie jest wykonane z dwóch tafli szkła hartowanego i aluminiowych rogów w stonowanym wyglądzie i czarnym kolorze. Sprzęt ten jest całkiem małych gabarytów. Jego wymiary to: 72x32x11,1 mm i waży przy tym zaledwie 43,7 gramów. Na przodzie wzmacniacza zaimplementowano wyświetlacz OLED o przekątnej 0,49 cala. Taki malutki ekranik ma wiele ciekawych funkcji, czyli: sprawdzanie stanu baterii, formatu audio, użytego equalizera oraz pozwala zmienić filtr, czułość czy sprawdzić głośność itd.

Na dole FiiO BTR5 zastosowano port USB typu C, natomiast na górze dwa wyjścia audio. Jedno to 3,5 mm Single-Ended a drugie 2,5 mm zbalansowane. Na prawym boku można zobaczyć 3 przyciski. Pierwszy służy do włączania, wyłączania, resetowania wzmacniacza i korzystania z menu połączeń. Drugi do połączenia z telefonem, odtwarzania, wstrzymywania muzyki, odbierania i anulowania połączeń. Trzeci po prostu do zwiększania lub zmniejszania głośności oraz do zmieniania utworów.

Miłym aspektem jest dodanie plastikowego futerału z klipsem do całego zestawu oraz zastosowanie dwóch mikrofonów.

Techniczne aspekty

FiiO BTR5 ma w sobie moduł Bluetooth 5.0 – CSR8675 i dwa przetworniki cyfrowo-analogowe ESS ES9218P. Został on użyty także we wzmacniaczu Shanling UP2. Konwerter wspiera odtwarzanie utworów muzycznych do 384kHz/32bit (modulacji PCM) i natywne DSD256. Sprzęt obsługuje formaty Bluetooth takie jak: SBC, AAC, aptX, aptX-LL (Low latency), aptX-HD, LDAC do częstotliwości próbkowania 96 kHz.

FiiO BTR5 na wyjściu Single-Ended zapewnia 80 mW przy impedancji 32 Ω, podczas gdy na wyjściu zbalansowanym mamy 220 mW przy takim samym oporze elektrycznym słuchawek. Zainstalowana jest bateria o pojemności 550 mAh. Zapewnia około 9 godzin na wyjściu 3,5 mm oraz w przybliżeniu 7 godzin na wyjściu zbalansowanym 2,5 mm. Producent informuje nas o tym, że urządzenie naładujemy w 1,5h.

Godne uwagi jest to, że urządzenie może pracować poprzez Bluetooth lub USB, ale również przy pomocy NFC. Warto wspomnieć o tym, że FiiO BTR5 otrzymał certyfikat Hi-Res i Hi-Res Wireless.

Cena i dostępność

Nie wiadomo kiedy dokładnie FiiO BTR5 pojawi się na polskim rynku, choć wyceniono go na 110 dolarów (rynek amerykański). W Polsce da nam to około 520 złotych z podatkiem VAT. Prawdopodobnie polskim dystrybutorem sprzętu będzie MIP.

Źródło: FiiO.com

Apple

Apple chce wprowadzić model subskrypcji

BlizzCon

BlizzCon 2019 – podsumowanie konferencji