w , , ,

Emulator Switcha w 60 FPS!

Projekt

Przeniesienie gry z portu konsolowego na PC nie należy do najłatwiejszych rzeczy z którymi programiści muszą się spierać. W przypadku najnowszej konsoli Nintendo także jest to ciężkie do zrobienia, ale nie ma problemu bez rozwiązania. Zainteresowani grami konsolowymi są w coraz lepszej sytuacji przez twórców emulatorów. Jednym z nich jest RyujiNX, który w teorii ma zapewniać wysoką wydajność, spójność, a do tego prostotę obsługi. Czego chcieć więcej? Nie wspominając o tym, że najnowszy produkt korporacji z Japonii odniósł bardzo duży sukces. Szczególnie w grupach osób preferujących granie gdziekolwiek i jakkolwiek chcą.

Co to ten emulator?

Emulatory to specjalistyczne oprogramowania, które pozwalają na uruchomienie gier z jednego urządzenia na innym. Powszechnie wydaje się, że emulacja oznacza uruchomienie gier z konsol na komputerach osobistych, ale np na Dreamcaście (ostatnia konsola Segi) można było odpalić gry z Nintendo GameBoy. Dziś oczywiście królują emulatory nowszych i starszych konsol na PC, nic w tym dziwnego. Wiele starszych tytułów potrafi wyglądać zdecydowanie lepiej na wydajnych komputerach niż nawet odświeżone wersje na nowych konsolach. Przykładowo wygląd stareńkiej The Legend of Zelda: Wind Waker dzięki emulatorowi Dolphin wygląda na ładną, kilkuletnią grę a nie produkcję ze słabej konsoli z 2002 roku.

Rozwój

Twórcy cały czas idą do przodu, w ostatnim czasie wprowadzili do swojego oprogramowania możliwość emulacji gier w prawie 60 klatkach na sekundę, ale jest jeden haczyk. Można to zaobserwować w przypadku gier 2D takich jak The Binding Of Isaac lub Cave Story. Najprawdopodobniej jeszcze sporo czasu musi upłynąć zanim zostanie osiągnięta możliwość płynnej emulacji najnowszej konsoli spod znaku Nintendo.

Subiektywnie

Filmy, które możemy znaleźć w sieci pokazują mało wymagające zręcznościówki. Nie potrafią one wycisnąć wszystkiego z konsoli, ale powinniśmy być spokojni odnośnie rozwoju oprogramowania tego typu. Twórcy wręcz się prześcigają, żeby dostarczyć jak najlepszą jakość kodu, a co za tym idzie maksymalnie poprawić komfort gry. Trzeba też mieć na uwadze, iż Nintendo Switch jest jeszcze wbrew pozorom całkiem świeżym produktem, więc nie upłynęło jeszcze tyle czasu, jak w przypadki Wii U. Gdzie istnieją już naprawdę porządne emulatory, które pozwalają zapalonemu graczowi bez dostępu do oryginalnej konsoli zagrać w praktycznie każdy tytuł na niej dostępny.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

9 generacja procesorów Intela na Z370? Tak, to możliwe!

intellogo

Intel kończy z Hyper Threading w procesorach z rodziny Core i7, 9700K jedynie z 8 rdzeniami i 8 wątkami