w

Dziewiąta generacja procesorów Intela: ceny i opakowania

Prawdopodobnie poznaliośmy ceny nadchodzącycch procesorów dziewiątej generacji

Dziewiąta generacja już wkrótce

Wkrótce w sklepach powinny pojawić się procesory core dziewiątej generacji. Wraz z zwiększeniem ilości rdzeni w topowych modelach można sie spodziewać wyższych cen. Wcześniejsze przecieki początkowo były optymistyczne pod względem wyceny. Obecnie przez braki procesorów Intela na rynku można spodziewać się innych cen.

Ceny i9 i9900K, i7 9700K oraz i5 9600K

Zgodnie z dostępnymi przeciekami ceny są dość wysokie:

Intel 9th Gen Core pricing
Core i9 9900K Core i7 9700K Core i5 9600K
ElChapuzasInformatico 595 EUR 459 EUR 315 EUR
LambdaTek 609 EUR 475 EUR 295 EUR
Alternate 549 EUR ? ?
TAD.pt 532 EUR 413 EUR 281 EUR

 

Zgodnie z powyższymi danymi będzie drogo, bardzo drogo.W naszym rodzimym kraju można spodziewać się jeszcze wyższych kwot spowodowanych 23% podatkiem VAT. Warto zwrócić uwagę na ceny i5 9600K. Przypominają one obecną wartość sklepową i5 8600K czyli identycznego procesora. Prawdopodobnie nadal można się spodziewać dość ograniczonej dostępności, czyli problemy z niedostateczną produkcją nadal będą występowały.

Core-9900K-cema

To fatalna wiadomość dla osób pragnących złożyć przed świętami wydajną jednostkę. Zgodnie z słowami Intela efekty poszerzenia produkcji mogą być odczuwalne dopiero w przyszłym roku. Niestety większość osób będzie zmuszona albo do przepłacania za procesory niebieskich albo zakup Ryzenów od AMD.

Nowe pudełka procesorów dziewiątej generacji

Od lat wygląd pudełek znacząco się nie zmienia. Wraz z Skylake procesory z odblokowanym mnożnikiem, czyli z K w nazwie są sprzedawane bez boksowego chłodzenia. Słusznie, bo i tak praktycznie każdy decydował się na zakup czegoś wydajniejszego aby móc wycisnąć pełnię mocy.  Wraz z dziewiątą generacja pojawiają się procesory z rodziny Core i9,  czyli jednostki ośmiordzeniowe, szesnastowatkowe. Produkty te dostaną nowe opakowania w ciekawym kształcie wielościennej bryły: Pozostałe pudełka to już powtórka z poprzedniej generacji:

Jakie jest twoje zdanie?

1 punkt
Dobre Słabe

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Shadow Warrior 2 za darmo

Następcą AMD Radeon Navi będzie Arcturus?