w ,

Dziewiąta generacja procesorów Intela: ceny i opakowania

Dziewiąta generacja już wkrótce

Wkrótce w sklepach powinny pojawić się procesory core dziewiątej generacji. Wraz z zwiększeniem ilości rdzeni w topowych modelach można sie spodziewać wyższych cen. Wcześniejsze przecieki początkowo były optymistyczne pod względem wyceny. Obecnie przez braki procesorów Intela na rynku można spodziewać się innych cen.

Ceny i9 i9900K, i7 9700K oraz i5 9600K

Zgodnie z dostępnymi przeciekami ceny są dość wysokie:

NazwaCore i9 9900KCore i7 9700KCore i5 9600K
ElChapuzasInformatico595 EUR459 EUR315 EUR
LambdaTek609 EUR475 EUR295 EUR
Alternate549 EUR??
TAD.pt532 EUR413 EUR281 EUR

Zgodnie z powyższymi danymi będzie drogo, bardzo drogo.W naszym rodzimym kraju można spodziewać się jeszcze wyższych kwot spowodowanych 23% podatkiem VAT. Warto zwrócić uwagę na ceny i5 9600K. Przypominają one obecną wartość sklepową i5 8600K czyli identycznego procesora. Prawdopodobnie nadal można się spodziewać dość ograniczonej dostępności, czyli problemy z niedostateczną produkcją nadal będą występowały.

To fatalna wiadomość dla osób pragnących złożyć przed świętami wydajną jednostkę. Zgodnie z słowami Intela efekty poszerzenia produkcji mogą być odczuwalne dopiero w przyszłym roku. Niestety większość osób będzie zmuszona albo do przepłacania za procesory niebieskich albo zakup Ryzenów od AMD.

Nowe pudełka procesorów dziewiątej generacji

Od lat wygląd pudełek znacząco się nie zmienia. Wraz z Skylake procesory z odblokowanym mnożnikiem, czyli z K w nazwie są sprzedawane bez boksowego chłodzenia. Słusznie, bo i tak praktycznie każdy decydował się na zakup czegoś wydajniejszego aby móc wycisnąć pełnię mocy.  Wraz z dziewiątą generacja pojawiają się procesory z rodziny Core i9,  czyli jednostki ośmiordzeniowe, szesnastowatkowe. Produkty te dostaną nowe opakowania w ciekawym kształcie wielościennej bryły:

Core I9 9900K box pudełko

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Shadow Warrior 2 za darmo

AMD RADEON

Następcą AMD Radeon Navi będzie Arcturus?