w ,

Czy zbanowanie Huawei w USA wpłynie na sprzedaż?

Chyba wszyscy słyszeli o głośnej sprawie dotyczącej Huaweia. Amerykański rząd postanowić wpisać firmę na czarną listę, z tego powodu niestety chiński gigant nie będzie mógł współpracować z największymi koncernami z USA. Jakie to może mieć konsekwencje dla Chińczyków?

Eksperci od marketingu twierdzą, że zbanowanie Huaweia będzie miało fatalne skutki. Szacują oni, że sprzedaż urządzeń tej firmy spadnie nawet od 40% do aż 60%. Nie dotyczy to tylko USA, ale całego świata. Jest to bardzo zła wiadomość dla Chińczyków, którzy już deptali po piętach Samsungowi, jeśli chodzi o popyt na ich urządzenia.

Managerzy ds. sprzedaży będą stale monitorować zapotrzebowanie poszczególnych rynków na ich smartfony i odpowiednio dostosują ilość wysyłanych telefonów. Na tej podstawie chiński gigant zadecyduje czy wprowadzi swoją najnowszą serię Honorów 20 we wszystkich krajach, czy jednak wcześniej zaprzestanie ich sprzedaży.

Firma będzie starała się jednak zrekompensować ten ogromny spadek zainteresowania ich telefonami. Przez co teraz Huawei najprawdopodobniej skupi się głównie na chińskim rynku urządzeń mobilnych.

Napisane przez Marysia Magi Mielcarek

Prawie elektryk z marzeniami o zostaniu maszynistą

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Samsung

Samsung CRG5 – monitor 240Hz z matrycą VA

amdvsintel

Intel planuje obniżyć ceny procesorów 8 i 9 gen.