w

Chwyty myszki – czym się różnią i jaki używasz?

Chwyty myszki (ang. „mouse grip) to rzecz, którą z pewnością powinien znać każdy gracz komputerowy. Wraz z rosnącą popularnością gier komputerowych zauważono, że gracze układają swe dłonie na myszce w różne sposoby. Wyróżniamy 3 podstawowe chwyty myszek

  • Chwyt całą dłonią (ang. „palm grip”)
  • Chwyt szponiasty (ang. „claw grip”)
  • Chwyt opuszkowy (ang. „fingertip trip”)

Dla najlepszego zwizualizowania różnic między tymi chwytami przygotowaliśmy ilustracje pokazującą 3 zdjęcia na których widać trzy wcześniej wspomniane ruchy myszek.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Razer 54% ankietowanych graczy używa chwytu całą dłonią, 26.5% chwytu szponiastego, a chwytu opuszkowego najmniej czyli 19.6%. „Palm grip” jest używany przez największą liczbę osób przez co producenci myszek projektują myszki głównie pod osoby używające tego chwytu, ale należy pamiętać, że pozostała blisko połowa osób układa dłoń na gryzoniu w inny sposób przez co taka myszka może być niewygodna. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi dowiedzieliście się którego chwytu używacie co z pewnością pomoże np. na grupach pomocy technicznej czy forach kiedy będziecie szukać myszki dla siebie.

Napisane przez Piotr Plenzler

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Wyciekły specyfikacje LG V40 ThinQ

Samsung flex

Samsung potwierdza premierę składanego smartfona