w ,

BlizzCon 2019 – podsumowanie konferencji

Na początku listopada gracze mieli możliwość obejrzenia konferencji Blizzarda. Oczywiście pojawiły się na niej nadchodzące produkcje znanych marek. Największymi z nich były zapowiedzi Diablo 4, Overwatch 2 czy World of Warcraft: Shadowlands.

BlizzCon

Prezes Blizzarda odniósł się również do zaistniałej w październiku sytuacji, gdzie caster turnieju Hearthstone w Chinach został zbanowany za publiczne wsparcie protestów w Hongkongu.

Overwatch 2

Gra jest pełnymi sequelem z ciekawymi, nowymi pomysłami. Szczególnie interesujący jest tutaj tryb kooperacyjny. Tytuł posiada fabularne i bohaterskie misje, w których będziemy mieli możliwość lvl’owania swojej postaci. PvP, dodatki, nowe mapy i bohaterowie pojawią się także w Overwatch 1.

BlizzCon

Dodatkowo wszystkie nasze skiny i elementy kosmetyczne zostaną przeniesione do Overwatch 2, co oznacza, że nic nie stracimy. Pierwszym zapowiedzianym bohaterem jest Kanadyjka o imieniu Sourjon. Na ten moment nie wiadomo jakie umiejętności będzie posiadała oraz kiedy pojawi się sequel.

Diablo 4

Jest to kontynuacja znanej większości graczy serii. Tym razem gra została pokazana podczas otwarcia BlizzCon’u w postaci krótkiego filmowego pokazu, rozszerzającego historię 4 części. Chwilę po trailerze zaprezentowano również kilkuminutową rozgrywkę.

BlizzCon

Nowa odsłona doczekała się zmian w szacie graficznej, stawiając na bardziej mroczne elementy gry, ale i również podejścia w stronę satanistycznych rytuałów, czy okulistyczny symboli. Można wręcz go nazwać dobrym sequelem Diablo 2.

Warto wiedzieć, że kontynuacja ma nieliniową kampanię i wspólny otwarty świat. Tytuł Diablo 4 nie będzie posiadał trybu offline.

World of Warcraft: Shadowlands

Kolejnym rozszerzeniem do WoW’a jest Shadowlands. Zostanie wydany w następnym roku i zabierze graczy do „alternatywnej krainy śmierci i rozpadu”. Będziemy tam musieli wybrać spośród wielu frakcji, aby rozpocząć walkę przeciwko Sylvanas. Jak każde rozszerzenie, Shadowlands wprowadzi wiele zmian w obecnych systemach i postępach WoW’a.

Podsumowanie BlizzCon

Po wielu problemach ze społecznością Blizzard wraca na „dobrą drogę”. W tym przypadku zasługują na aprobatę, co jest uzasadnione w związku z prezentacją na konferencji BlizzCon największych gier z ich stajni.

Źródło: PcGamer

Poprzedni artykuł

FiiO BTR5 – nowy przenośny wzmacniacz Bluetooth

AMDlogo

Nowy socket sTRX4 i potwierdzenie płyty AORUS TRX40