w ,

Asus potwierdza zgodność Z270 na Coffee Lake 

Premiera Intel Coffee Lake

Jak zapewne wiecie, nowe procesory Intel Coffee Lake okazały się dużym sukcesem. Po latach stagnacji zdecydowanie wzrosła wydajność procesorów. Nie obyło się bez zgrzytów. Wśród nich był brak kompatybilności płyt z chipsetem Z270 z nowymi Coffee Lake. Intel zapewniał o technicznej konieczności takiego zabiegu. Możliwe, że to jednak zasłona dymna.

i7 8700K i Z270, jednak możliwe

Andrew Wu, jeden z pracowników ASUS udzielił wywiadu dla portalu bit-tech poruszono temat nowych procesorów Intel. Potwierdził on, coś o czym do tej pory tylko spekulowano. Technicznie nie ma żadnych przeciwwskazań aby uruchomić procesory Coffee Lake na starszych płytach głównych.  Według niego wystarczy zaktualizować Menagment Engine oraz bios, aby uzyskać wsteczną kompatybilność. Wu jest zdania, że zmiany w systemie zasilania podstawki procesora są zbyt małe aby taka operacja była niemożliwa. Przedstawiciel Asusa wyraził również dobrą wolę w ewentualnym wsparciu firmy w aktualizacji starszych płyt. To jednak jest mało realne, gdyż ostatnie zdanie należy do Intela, który już skreślił  poprzednią generację.

Zgodnie ze sławami Wu, zmiany w pinach nieaktywnych na zasilające jest możliwe umieszczenie jednostek o większej ilości rdzeni. Czy to oznacza ze Intel skreślił płyty ze starszym chipsetem na rzecz możliwości umieszczenia w Z370 nie tylko Coffee Lake ale również Cannon Lake? Odpowiedź na to to czysta spekulacja.

źródło: Bit-tech

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Windows 10 logo

Microsoft przyłącza się do walki z oszustami

Wafel z RAM

Wysokie ceny pamięci DRAM. Będzie drożej.