w ,

ASRock X570 AQUA – wypasiona płyta pod nowe Ryzen’y

Jeden z głównych producentów płyt głównych zaprezentował swój najnowszy produkt. ASRock X570 AQUA to mobo, które chłodzone jest wyłącznie cieczą. Prezentuje ponadprzeciętną wydajność i co równie ważne wygląda naprawdę zjawiskowo.

Coś więcej o ASRock X570 AQUA

Jak łatwo się domyślić ASRock X570 AQUA to produkt z górnej półki, skierowany głównie do entuzjastów. Każdy, kto chce się w nią zaopatrzyć, musi się spieszyć, bo na rynek trafi zaledwie 999 egzemplarzy. Jej cena natomiast będzie wynosiła około 1000 dolarów.

Architekci wyposażyli ją w wiele nowoczesnych technologi, które mają nam pomóc w uzyskiwaniu jak najlepszej wydajności. Jest to płyta dedykowana pod Ryzen’y trzeciej generacji i najnowsze karty AMD z rodziny Navi.

x570 asrock aqua

Nawet najlepsze płyty z najwyższej półki mają niekiedy problem z wewnętrznym uszkodzeniem laminatu. Powodem tego jest wyginanie się płytki drukowanej pod wpływem temperatury lub montażu ciężkich chłodzeń oraz kart graficznych.

Na szczęście AsRock postanowił temu zaradzić, dlatego wykorzystał w swoim produkcie specjalne PCB klasy serwerowej. Dodatkowym usztywniaczem jest tutaj blok wodny, ponieważ pokrywa on praktycznie całą powierzchnię płyty.

x570 asrock aqua

AQUA Cooling Armor – ciekawy projekt ASRock’a

AQUA to pierwsza na świecie płyta główna na X570 chłodzona wyłącznie cieczą. Blok wodny obejmuje sekcję zasilania, chipset oraz procesor. Chłodzenie AQUA Cooling Armor posiada trzy ścieżki, dzięki czemu każdy krytyczny obszar na płycie jest indywidualnie chłodzony.

Wykorzystanie trzech mniejszych obiegów ma również inne zastosowanie, ponieważ umożliwia szybszy przepływ chłodziwa przez układ i sprawniejsze odbieranie ciepła.

x570 asrock aqua

AMD wypowiada się na temat nowej płyty

Chris Kilburn – wiceprezes firmy i dyrektor generalny Client Channel AMD w odpowiedzi na wypuszczenie najnowszej płyty ASRocka powiedział: ,,Procesory AMD Ryzen trzeciej generacji oferują graczom, entuzjastom i twórcom najbardziej zaawansowaną platformę desktopową. ASRock AQUA integruje standard PCIe 4.0 wraz z wykorzystanym chłodzeniem cieczą. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jaką moc i wydajność użytkownicy uzyskają dzięki tej płycie”

Podsumowanie – ASRock X570 AQUA

Tym razem ASRock postanowił nieco zaszaleć i zaprezentował nam bardzo interesującą płytę. Ma ona wyciskać ostatnie MHz z procesorów i zapewniać jednocześnie stabilną pracę oraz przyzwoite temperatury. Płycie nie można także odmówić niecodziennego wyglądu oraz nowoczesnego odpromiennika ciepła. ASRock połączył topowe podzespoły, doskonały system chłodzenia i stworzył jedną z najlepszych płyt opartych o chipset X570.

Źródła: Wccftech, TodoTech20

Poprzedni News

Windows 10 logo

Kolejne problemy z dźwiękiem w aktualizacji Windows 10

Gigabyte

Gigabyte – wyciek płyt głównych dla 10 gen. CPU Intela