w ,

PięknePiękne

Apple ponownie poprawiło klawiatury w MacBookach

Apple wprowadza długo wyczekiwane zmiany w klawiaturach MacBook’ów. Zainicjowane ulepszenia powinny sprawić ją o wiele mniej awaryjną niż dotychczas.

Coś nowego…

Gigant z Cupertino od dawna boryka się z problemami w swoich klawiaturach z zastosowanym mechanizmem nożycowym. Po niedługim czasie użytkowania komputer uważał nasz nacisk za wielokrotne naciśnięcie klawisza (tak zwany chattering) bądź w ogóle nie reagował na nasze polecenia. Nowe „nożycówki” zostały wprowadzone wraz z nowymi laptopami MacBook Pro 13 oraz 15. Pomimo zmian, jakie zaszły w porównaniu do starszych modeli, klawiatura nadal jest nazywana „trzecią generacją”.

Rozszerzony program wymiany klawiatur

Pomimo problemów ze wcześniejszymi modelami, ostatnie laptopy MacBook Pro 2018 i MacBook Air 2018 od nowości nie zostały objęte programem wymiany klawiatur. Klienci byli przez to słusznie sceptycznie nastawieni do nowej serii, która również okazała się mieć podobne problemy. Firma Apple uważała, że wszystko jest w porządku, jednak wraz z premierą laptopów MacBook Pro 2019 program został rozszerzony. Dotychczas serwis obejmował MacBooki wydane w latach 2015-2017. Teraz jednak został rozszerzony na wszystkie urządzenia kiedykolwiek wyprodukowane z klawiaturą opartą o mechanizm motylkowy, zakupione do 4 lat wstecz, bez względu na stan naszej gwarancji. Całość naprawionych komputerów w ramach tego programu dostanie najnowszą wersję klawiatury.

Zda egzamin?

Osoby, które zaufały Apple mogły mocno zawieść się na nowym sprzęcie. Rozszerzony program jest już dużym krokiem do odzyskania zaufania użytkowników. Jednak czy zastosowane nowe materiały sprostają dotychczasowym problemom? Pozostaje tylko czekać na opinie użytkowników.

Huawei bez układu Kirin? – ARM zawiesza współpracę z chińskim gigantem

„Let’s play a game” | Darmowe tytuły warte uwagi na App Store