w ,

Apple chce wprowadzić model subskrypcji

Dobrze znamy już telefony od Apple oraz również ich ceny… Czyżby zapowiadało się na zmiany?

Słowem wstępu

Wielu analityków sądzi, że Apple zmierza ku polityce subskrypcji dla iPhone’ów.
Na bazie przedstawianych badań finansowych widać, że tego rodzaju zmiana może zaowocować wzrostem cen akcji. Jest tak również ze względu na pewność przychodów, jakie pociąga za sobą taki model operacyjny.

Apple

Jak to ma wyglądać w praktyce?

W zamyśle subskrypcja ma łączyć nowe aktualizacje iPhone’a wraz z katalogiem usług, jakie oferuje firma dla kupujących. Użytkownicy będą skazani na ekosystem producenta, lecz z drugiej strony firma mogłaby korzystać ze znacznego oraz stabilnego źródła dochodów.

Konsumenci jednak będą mogli uznać taką ofertę za atrakcyjną. Ze względu na możliwość korzystania z niezliczonych usług Apple wraz z każdą nową wersją telefonu, jedynie przy uiszczaniu miesięcznej opłaty.

Co mówi kierownik firmy?

Toni Sacconaghi zasugerował ww. model działania, a Tim Cook nie odrzucił takiego pomysłu. Zaznaczył jednak, że firma pracuję nad jego realizacją w trochę innej postaci.

Zdawać by się mogło, że Apple już od pewnego czasu przygotowuje się do takich zmian. Jest to prawda, biorąc pod uwagę to, że producent w 2015 r. umożliwił użytkownikom opłatę iPhone’ów. Nie tyle płatnością z góry jak to zawsze miało miejsce, lecz w formie miesięcznej opłaty.

Należy również wspomnieć o programie aktualizacji owych urządzeń, który oferuje gwarancję firmy AppleCare wraz z możliwością uaktualnienia do najnowszej wersji. Oczywiście o ile konsument zapłaci minimum 12-miesięcznych rat za poprzedni model smartfona.

Wspomniano również o ofercie, w której użytkownik może sprzedać firmie starszego iPhone’a, aby uzyskać zniżkę na nowszy model.

Jak może wyglądać obecna sytuacja iPhone’ów?

Jak wiemy, sprzedaż omawianych telefonów zmniejsza swoje tempo. Ostatnio ogłaszane finanse firmy ukazywały przychód giganta w tym roku przychody rzędu 33 miliardów USD za same iPhone’y. Oznacza to spadek o 3 miliardy USD względem poprzedniego roku.

Nie można pominąć faktu, że Apple próbowało dystrybucji w Chinach, lecz nie miało to pozytywnego skutku. Podobnie jak w czwartym kwartale 2019 r. straciło około 300 milionów dolarów ze sprzedaży. W związku z tym perspektywa przejścia z obecnego rozwiązania na model subskrypcji może dać nowe życie w segment telefonów.

Co myślę o całej sytuacji?

Wszyscy wiemy, jak wygląda perspektywa kupna telefonu z jabłkiem w naszym kraju. Istnieje możliwość rozkwitu tej firmy u nas po wprowadzeniu omawianego modelu subskrypcji poprzez bardziej przystępne warunki dla Polaków.

Źródło: Wccftech

Poprzedni artykuł

Napisane przez Artur Pucyło

Od zawsze fascynowała mnie wszelkiej maści elektronika. Muzyka napędza moje dni, bez niej nie wyobrażam sobie codzienności, szukając sposobu na ułatwienie sobie życia poprzez technologię, gadżety, urządzenia, słuchawki.

Co myślisz?

nvidia ampere

Przecieki dotyczące Nvidia Ampere

FiiO BTR5 – nowy przenośny wzmacniacz Bluetooth