w

AMD vs INTEL czyli o tym jak miło popatrzeć na niegrożne przepychanki gigantów

W ostatnim czasie trochę niepochlebnie pisaliśmy o AMD, dziś pora na dostrzeżenie pozytywnych praktyk tematem „na wesoło”

Intel „wypuścił” na rynek nowy procesor i7 8086K w nakładzie 40 000 sztuk, choć realnie to raptem i7 8700K z wyższą ceną, selekcjonowanymi rdzeniami i wyższym zegarem Turbo. Dla przeciętnego konsumenta procesor kompletnie bez znaczenia. Intel w ramach specjalnej akcji rozdawał i7 8086K za darmo. Tutaj wkracza AMD. Firma zapowiedziała, że pierwsze 40 osób mieszkających na terenie USA, które wygrały procesory Intela otrzymają możliwość całkowicie bezpłatnej zamiany na Threadripper 1950X.

Na stronie informującej można przeczytać.

Nasz konkurent niedawno uruchomił loterię, rozdając 8,086 limitowanych procesorów. W celu uczczenia pierwszych 40 lat procesora x86.
Doceniamy postępy, jakie pomogły im w rozwoju architektury x86 w ciągu ostatnich czterech dekad. Ale jesteśmy gotowi przejąć pałeczkę (take it from there). Właśnie dlatego dajemy 40 entuzjastom wydajności w Stanach Zjednoczonych możliwość świętowania kolejnych 40 lat wydajnych obliczeń, wymieniając ich pamiątkową nagrodę na nasz procesor, który umożliwia pracę, zabawę i tworzenie.

Trzeba przyznać udane „szturchanie” konkurenta, jednak tym razem Intel zdecydował się odpowiedzieć całkiem zabawnie za pomocą Twiitera

Od czasu do czasu warto odsapnąć od nieustannych wojen gigantów i popatrzeć na  „wymianę uprzejmości. Co wy myślicie o postawie Intela i AMD. Kto wypadł lepiej?

Jakie jest twoje zdanie?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

AMD

AMD odpuszcza APU jeszcze bardziej

AMD Ryzen Threadripper 2990X: w sieci pojawiła się specyfikacja i pierwsze testy