w ,

AMD szykuje coś dużego

Computex Taipei 2018

Computex to jedne z najważniejszych targów technologicznych. Wiele firm zapowiedziało swoją obecność między 5 a 9 czerwca, w tym omawiane dziś AMD.

AMD ma nas zaszokować

Videocardz otrzymało od AMD maila zapraszającego na transmisje z konferencji. Jego treść, sugeruje, prezentację sprzętu jakiego jeszcze nie widziano. Urok dwuznaczności językowej jest taki, że zamiast „jakiego” można wstawić „jaką”. Osobiście celuje raczej w nowy produkt. Wracając do samego maila: zapowiedziano również nowe informacje o segmencie wysoko wydajnościowym. Co stoi za tymi słowami dowiemy się już za kilka dni.

Subiektywnie

Wydaje się, że pod prezentacja sprzętu jakiego jeszcze nie widziano może kryć się całkowicie nowy produkt i tutaj celowałbym raczej w karty graficzne, chyba że AMD ma zamiar pochwalić się Ryzenami drugiej generacji w 7nm. Prezentacja działającego procesora na pewno zaskoczyłaby wielu. Z kart graficznych  można wyczekiwać informacji o drugiej generacji Vegi, albo samej Vega Nano, Navi, lub następcach Polarisów (seria RX). Temat kart graficznych zostanie poruszony z całą pewnością, ponieważ w trakcie prezentacji będzie można zobaczyć nie tylko Lisę Su (CEO AMD) pojawi sie Jim Anderson – głównodowodzący oddziałem kart graficznych.

Jeżeli chodzi o zapowiedzi o wysoko wydajnościową półkę oczywiste wydaje sie, że w trakcie Computex dowiemy się więcej o Threadripperach oraz serwerowych procesorach Epyc bazujących na rdzeniach Ryzen+.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

logo intel

Nowy procesor i7-8086K na 40 rocznicę Intela

msi logo

MSI potwierdza wsparcie 9 generacji Intela dla Z370