w , ,

AMD ponownie rozdaje gry

AMD rozdaje gry

Jest wiele sposobów na wspomaganie sprzedaży kart graficznych, np poprzez rozdawanie gier. Jeżeli w ostatnich latach kupowaliście grafikę ze średniego segmentu zapewne otrzymaliście dodatkowo klucze do gier. Nie były to byle jakie tytuły, a najnowsze produkcje. Często zestaw takich gier był warty nawet kilkaset złotych, co przy porównywalnej wydajności kart mogło okazać się decydującym elementem przy wyborze karty graficznej.

W ciągu ostatniego roku oferta darmowych tytułów była raczej „skromna” zarówno od czerwonych jak i zielonych. Nie ma w tym nic dziwnego. „Koparkowy” szał pozbawił sensu istnienia „wabika”, skoro karty i tak schodzą na pniu.

Skład oferty

Najwyraźniej AMD uznało, że magazyny są pełne i karty graficzne nabywają na ten moment głównie gracze, oraz warto dla nich przygotować nową ofertę gier dorzucanych do RXów 570, 580 oraz Vega. W skład pakietu wchodzą trzy gry Star Control: Orgins, strange Brigade oraz Assassin’s Creed Oddysey. Powyższych tytułów nie ma jeszcze w sprzedaży, ale oczywiste jest, że najbardziej interesujący wydaje się nadchodzący Assassin’s Creed, który ma być bliski poprzedniej części – Origins. Tyle, że tym razem zwiedzimy nie Egipt, a Grecję. Gra premierowo w Polsce będzie kosztować około 250 zł w dniu premiery niezależnie od platformy. W przypadku RX 570 czy RX 580, których ceny zaczynają się już w granicach 1100 zł może być czynnikiem decydującym w wyborze między modelami RX’a a choćby GTX’a 1060, który jednak kosztuje nieco więcej.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie można spodziewać się odpowiedzi Nvidii z własną kampanią rozdającą gry za darmo do kart graficznych. Powinno to pomóc w pozbyciu się zapasów magazynowych. Promocja potrwa do końca 2018 roku.

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Nvidia jensen huang logo

Wsparcie nowej generacji Nvidii w HWiNFO

Nvidia logo

Nie GTX 2080 a RTX 2080, nadchodzi nowa seria kart graficznych, czy kolejny fake news?