w ,

AMD odpuszcza wsparcie APU

Procesor i karta graficzna w jednym

Procesory AMD APU są świetnym, rozwiązaniem do domowych centr rozrywki: filmów internetu czy gier. Komputery zbudowane o te wielofunkcyjne procesory są tanie i energooszczędne, wielu zdecydowało się na zakup Ryzen APU 2500G jako podstawa do dalszej rozbudowy. Nie ma powodów, by narzekać na tak świetne maszyny. Tyle przynajmniej można wyciągnąć z recenzji. Niestety nie wszystko jest tak różowe.

AMD Ryzen APU nie takie idealne

Na fanpage zalecane.pl dostałem kilka zapytań jak poradzić sobie z problemami z nowymi APU od AMD. Niektórym osobom te procesory w grach po prostu się wysypywały. Niebieskie ekrany, artefakty, czasem samo APU działało dobrze, ale po instalacji dedykowanej karty graficznej zaczynały się problemy. Ot problemy wieku dziecięcego, AMD na pewno szybko załatwiło sprawę. Nie bardzo. Pierwsze sterowniki do Raven Ridge pochodzą z ubiegłego roku, mimo że układy wyszły w lutym 2018 roku. Na pierwszą aktualizację po premierze trzeba było czekać aż do maja.

Czerwoni jeszcze w ubiegłym miesiącu zapowiedzieli dołączenie aktualizacji APU do pakietu sterowników Radeon Adrenaline. Zgodnie z zapewnieniami takie działanie miało zapewnić przyśpieszenie wdrażania aktualizacji. Mija miesiąc, AMD zapowiada jedynie 4 aktualizacje sterowników do APU w ciągu roku.

Niestety, osoby, które zaufały firmie mogą czuć się rozczarowane. Jeżeli z jakichś powodów nowa produkcja nie będzie działać na APU AMD, będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na aktualizacje sterowników.

Napisane przez Piotr Siekierko

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

nvidia-turing-gpu

GTX 1170 w 3D Mark?

amdvsintel

AMD vs INTEL czyli o tym jak miło popatrzeć na niegroźne przepychanki gigantów